Hudba v rádiích

9. prosinec 2005  Redakce MS   Média  1203 zobrazení  608 slov

Co je rádio? Hlavně muzika. Ta dělá rádio rádiem. Právě kvůli ní se rádio většinou poslouchá. I když jsou informační rádia, nikdy není od rána do večera slyšet z reproduktorů jen hlas a mluvené slovo.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

Vždycky se slovo prokládá písničkou a je to podle mě strašně důležité. Rádio, kde někdo pořád kecá,  by mě fakt dlouho nebavilo. Proto jsou programoví ředitelé nepostradatelní.

Reklama

Na nich visí velké břemeno. Co hrát, aby to lidi bavilo. Jaké moderátory najímat. Sledovat co letí a hlavně starat se o program.

Ten musí být co nejatraktivnější. Hlavně cílovou skupinu, vytipované posluchače, uspokojit a zabavit. Jsem také posluchačkou rádií. Musí mě zaujmout. Tak, abych si druhý den řekla: Ano, včera mě to bavilo, pustím si to i dneska.

Bohužel někdy bývá výběr hudby tak zásadní, že to kromě přínosu, může přinést i velký pád.

Možná na této „maličkosti“ ztroskotala Evropa 2.

Je to sice moderní rádio se všemi novinkami a novějšími písničkami. Ale slyšet každý den, u každého moderátora všechny novinky, to už taky omrzí a hodně lidí si na to stěžuje.

Mně osobně více zaujala nová rádiová síť Hitrádií.

Úplné pecky tam sice hrají někdy později, ale vzpomínají i na starší hudbu. Přestože nehrají úplné vykopávky. Prostě mix, který zaujme jak mladší, tak i starší generaci. A na to se hraje ne?

Ale některá rádia jsou specializovaná na daný typ hudby.

Například rádio s taneční hudbou. Zatím v České republice bohužel jen online, takže internetová rádia.

Pokud někdo chce poslouchat dance music, z klasických rádií si nevybere. Na internetu je již nějaký ten měsíc Dance Radio.

Jedno z předních tanečních rádií Zlatá Praha už neexistuje. Škoda!

Bohužel před časem odkoupeno a dáno do sítě Fajn rádií, kde se hraje převážně to, co letí.

Nebo chcete-li rockovou muziku, tak asi nejlepší bude hlavně pro pražské posluchače Radio Beat, kde si na nedostatek kytarové muziky nemůže nikdo stěžovat. Ale jsou tu i brněnská a ostravská Radia Hey! či moravské AZ Radio nebo další pražský RockZone.

Jsou i další specifická rádia a myslím si, že jsou hodně důležitá. Například Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Není sice na hudbu moc skvělou volbou, ale má zase čerstvé informace, které se sotva staly. Jsou servírovány ihned k odvysílání.

I když hudbu má vlastně v pohodě. Muzika je většinou dána přiměřeně i generačně posluchačům.

Pak je tu Country Rádio nebo Radio Impuls převážně s českými hitovkami…

Každé rádio si staví určitou pozici na hudebním nebi, každé se nějak uplatní, ale ne každé dostane takového ocenění, jakého by chtěl.

Proto často rádia krachují nebo se odkupují do sítí ostatních rádií. Například jako jsou Kiss rádia, Fajn rádia nebo už jen Hitrádia.

Právě tato rádia pak hrají podobnou, někdy až shodnout hudbu, mají podobné pořady a jsou vlastně jen rozházená po republice. Ale asi se to vyplatí, jinak by se to nedělo…


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil