Kvůli Nově zrušené volby? Předvolební duel jako rozbuška kampaně

24. září 2017  Redakce   Média  499 zobrazení  312 slov

Večer před volbami do českého parlamentu plánuje Nova a Česká televize odvysílat debaty. Trnem v oku je ale především avizovaný duel Andreje Babiše (ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD) na Nově.

Logo TV NovaLogo TV Nova

Rozhodnutí Novy dát v předvečer voleb prostor jen šéfovi hnutí ANO a volebnímu lídrovi ČSSD by mohlo mít soudní dohru a vést ke zrušení voleb Nejvyšším správním soudem.

Reklama

Je o tom přesvědčen právník Radek Pokorný, dlouholetý prezident Rady pro reklamu, který má blízko k sociální demokracii. Informoval o tom web Echo24.cz.

Podle právníka je debata na Nově v rozporu se Zákonem o rozhlasovém a televizním vysílání, a tak zcela porušuje zásady, na nichž musí být toto vysílání založeno.

Radek Pokorný také upozornil, že při těsnějších výsledcích může být „tento lapsus“ dokonce důvodem, aby volby zrušil Nejvyšší správní soud. „Stát toto vysílání reguluje právě proto, že na rozdíl od tisku nelze jen tak zřídit alternativu,“ uvedl Radek Pokorný na svém Facebooku.

Záměr Novy ostře kritizoval i předseda ODS Petr Fiala, který dokonce upozornil na to, že by "Zaorálek mohl sehrát roli užitečného idiota".

Petr Fiala navíc podotkl, že dvě koaliční strany se nyní před volbami snaží hrát to, že jsou vlastně vůči sobě v opozici. Duel Novy kritizuje i Miroslav Kalousek (TOP 09).

Andrej Babiš Nově dal přednost před superdebatou na České televizi. V ní mají vystoupit lídři stran a hnutí, které mají podle průzkumu veřejného mínění šanci překročit 5procentní hranici do poslanecké sněmovny.

Nova dokonce kvůli duelu zruší jeden díl seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil