Místo hlasatelů ČT jen hlasy

2. leden 2006  Redakce MS   Média  1291 zobrazení  219 slov

Zásadní novinka v roce 2006 na televizní obrazovce! Veřejnoprávní Česká televize zrušila televizní hlasatele. Jak bude probíhat představování programů?

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

Zajímavě! Je to jak z pohádky O chytré horákyni. ČT oficiálně zrušila televizní hlasatele. Ale divák o oblíbené „hlasy“ nepřijde.

Reklama

„ČT navazuje na tradici hlasatelů tím, že diváky budou provázet „hlasy" ČT. Průvodci vysíláním budou denně oslovovat diváka komentovanými přehledy, upozorněními a dalšími informacemi k pořadům," informuje tiskový mluvčí ČT Martin Krafl.

A jak to bude konkrétně probíhat?

ČT1 bude provázena dialogem muže a ženy, ČT2 bude provázet jeden mužský hlas. Program ČT1 bude mít dvě hlasatelské dvojice. První dvojici budou tvořit Marie Retková a Jiří Ptáčník. Program ČT2 bude průběžně namlouván hlasem Tomáše Gibiše.

Podle Krafla ČT myslí i na dětského diváka. Popřeje dětem dobrou noc a vyzve je k odchodu do postýlek. „Připravujeme speciální grafické řešení obrazových ukázek z konkrétního Večerníčku, přičemž adekvátním hudebním podkresem přehled přizpůsobíme tak, aby poetika a uvedení Večerníčku vyhovovaly dětskému divákovi."


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil