Pokuty za reality show

29. prosinec 2005  Redakce MS   Média  1178 zobrazení  403 slov

Snad nikdy se o Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nepsalo tak často, jako ve spojení s reality show VyVolení a Big Brother. Několika občanům se nelíbily způsoby, jakými žili soutěžící ve vile Velkého bratra, nebo VyVolených.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

A tak se RRTV rozhodla pokutovat. Na tom není nic nenormálního, že se za porušení nějakého zákona udělují pokuty. Ovšem v tomto případě se jednalo o důvody, které by člověk očekával jen v USA.

Reklama

Zkrátka soutěžící popíjeli alkohol, kouřili, mluvili vulgárně apod. Sice se tyto reality show vysílaly v čase, kdy se mohou dívat i děti, ale bohužel pokuty nebyly v těchto případech namístě. Když kolikrát procházím mezi dětmi ve věku do 10 let (nejedná se o překlep), slyším výrazy, za které by se styděl i leckterý dospělý.

A rozhodně to nemají z reality show. Snad denně slýcháme, že policie zjistila u dvanáctiletého dítěte 0,3‰ alkoholu. Ani to nemají z těchto soutěží. Takových případů bych mohl vyjmenovat spoustu.

Ještě více zarážející jsou výše pokut. Prima, která VyVolené vysílala okolo 20. hodiny, dostala vyšší pokutu, než konkurenční Nova, která vysílala Big Brother v podvečerním čase. Řeč je o druhé vlně pokut.

Sám jsem si udělal takovou malou statistiku vulgárních výrazů a jiných obscénností, vysílaných před 22. hodinou v obou soutěžích. Na Nově za 1 den zaznělo 38 vulgárních slov, z toho bylo 28 slov vypípáno. V ten samý den na konkurenční Primě zaznělo celkem 27 vulgárních slov, a z toho bylo vypípáno 19 slov. Tzn. 10:8.

Jedno je jisté. Kdyby TV Nova stále vedl Vladimír Železný, zaplňovaly by snad všechny deníky titulky typu: Železný, jak ty to děláš? Tak jak to bylo v případě, kdy se Železný odstěhoval na Barrandov a Vávra zůstal v Měšťanské besedě.

Kdo si ale myslel, že dnem 18. prosince 2005 skončí pro někoho nudné a bezvýznamné pořady, na které se mohou dívat jen psychopaté a lidé bez vzdělání (statisticky by to byl každý třetí člověk), bude jistě „velmi potěšen“ první polovinou roku 2006, kdy se chystá druhé kolo VyVolených. Navíc třetí kolo SuperStar je před dveřmi…


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil