Rádiová síť Hitrádio se proměnila. Reaguje na nově získané stanice

16. listopad 2021  Redakce   Média  2075 zobrazení  649 slov

Rozhlasová síť regionálních stanic Hitrádio v uplynulých dnech prošla konsolidací a proměnou. V posledním roce získala do sítě rádia Zlín a Contact Liberec.

Logo Hitrádio. Zdroj: HitrádioLogo Hitrádio. Zdroj: Hitrádio

Přeskupením frekvencí a vysílacích oblastí si nedávno prošla rádiová síť Hitrádio, kterou vlastní rádiový dům Media Bohemia. Hitrádio je jednou ze zastřešujících značek, ke kterým ještě patří Rádio Blaník, Fajn rádio a Rock rádio.

Reklama

Na začátku roku 2021 se do sítě zapojilo Rádio Zlín, tím se Hitrádio rozšířilo do celé oblasti východní Moravy. A naposledy došlo k výměnám frekvencí na severu Čech, kde Rádio Contact Liberec se zapojil do Rádia Blaník a stávající frekvence se v tomto regionu rozdělilo mezi Hitrádio a Fajn rádio.

Díky této úpravě došlo k rozdělení vysílacích oblastí v Ústeckém a Libereckém kraji a ke změnám názvů.

Z Hitrádia FM a Hitrádia Crystal se stalo Hitrádio North Music (od Chomutova po Ústí nad Labem a Mělník) a Hitrádio Contact (od Děčína přes Českou Lípu po Jablonec nad Nisou a Turnov).

Nově tedy Hitrádio tvoří pražské Hitrádio City 93,7 FM, brněnské Hitrádio City Brno, západočeské Hitrádio FM Plus s Hitrádiem Dragon v regionu Karlovarského kraje.

Dále Hitrádio Černá Hora s velkou oblastí od Liberce přes Jičín, Krkonoše, celé východní Čechy až k oblasti Moravy. Jižní Čechy jsou vyhrazeny pro Hitrádio Faktor a celou centrální část Hitrádio Vysočina. Východ Moravy patří Hitrádiu Zlín a střední, severní Morava a Slezsko je Hitrádio Orion.

V rámci měření poslechovosti v Česku byl ve 2. a 3. čtvrtletí roku 2021 v kategorii nadregionálních stanic nejposlouchanější Hitrádio přes pokles o 34.000 na 458.000 posluchačů. Následují Kiss s 386.000 posluchači a Country Rádio a Beat s 270.000 respektive 248.000 posluchači.

Hitrádio má vysílací studia v Praze, Brně, Ústí nad Labem, Liberci, Karlových Varech, Plzni, Českých Budějovicích, Jihlavě, Hradci Králové, Zlíně a Ostravě.

Program je ve všední dny koncipován od 9 do 19 hodin regionálně s vlastními moderátory v jednotlivých vysílacích oblastech. Avšak je zachován stejný hudební playlist (všechna rádia hrají ve stejnou dobu stejné písničky). Zprávy jsou celoplošné a regionální s regionálním dopravním servisem.

Společné vysílání je večer, v noci a ráno, kdy od 6 do 9 hodin je vysíláná jednotná ranní show. V rádiu v rámci poslechovosti i z pohledu reklamních příjmů je ranní prime time nejdůležitější. Proto Hitrádio vytvořilo novou koncepci i moderátorskou dvojici.

Snídaně šampionů, oblíbená centrální ranní show sítě Hitrádií, oznamuje jména nových moderátorů. Více než milion týdenních posluchačů bude do nového dne od pondělí do pátku probouzet tandem Dominik Vršanský a Kateřina Pechová.

Zatímco blogger Dominik sbíral dosud úspěchy na poli novinářském, otcovském a moderátorském, Kateřina o sobě dala vědět především coby zpěvačka, herečka a influencerka. Oba milují skvělé hudební hity, dobrou zábavu, přátelský pokec s hosty a každou výzvu. I proto přijali nabídku, aby v prestižním čase nahradili dosavadní ranní dvojici Johana Mádra a Ondru Havla.

Změny Hitrádio provedlo od 1. listopadu 2021.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.45 hvězdiček / Hodnoceno: 11x