René Zavoral je novým generálním ředitelem Českého rozhlasu. Chce zavést ombudsmana

20. leden 2016  Redakce   Média  2051 zobrazení  257 slov

René Zavoral byl ve středu (20.1.2016) ve druhém kole zvolen generálním ředitelem Českého rozhlasu. Ve finále porazil Tomáše Skřivánka, bývalého ředitele divize Euro a E15 vydavatelství Mladá fronta.

René Zavoral. Foto: archiv Český rozhlasRené Zavoral. Foto: archiv Český rozhlas

René Zavoral byl mezi finalisty jediným zástupcem Českého rozhlasu, protože působil i v managementu bývalého ředitele Petera Duhana. Ten na funkci rezignoval.

Reklama

První kroky nového ředitele veřejnoprávního rozhlasu povedou k vytvoření šestiletého finančního plánu, chce vytvořit kvalitní kariérní řád nebo se zasadit o fixaci koncesionářského poplatku na inflaci a vrácení DPH. Místo dosavadního systému náměstků chce ustanovit sedm ředitelů podléhajících generálnímu řediteli.

Podle Reného Zavorala je nutné, aby se posílilo autonomní postavení regionálních stanic. Všechny změny v programu musí být dělány evolučně, citlivě a ve vzájemném dialogu s posluchači.

Nový šéf Českého rozhlasu vyzdvihl zvýšení poslechovosti, vylepšení kondice ČRo, spuštění rádia Junior a ČRo Plus.

Zavést chce i institut uvažovanému zřízení etického panelu a vytvoření pozice ombudsmana. Ten by měl dostávat všechny stížnosti, které přicházejí do Českého rozhlasu. Měl by je analyzovat a případně je implementovat do života ČRo.

ČTĚTE:  Český rozhlas Plus jde do hloubky co nejvíce. Jsme rádio, které mluví, říká šéfredaktor Alexandr Pícha


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x