Do práce se Ostravané i letos vydali na kole

17. červen 2021  Redakce   Ostrava  1373 zobrazení  421 slov

Ostrava se již počtvrté zapojila jako městský koordinátor do květnové celorepublikové výzvy Do práce na kole, tentokráte do 11. ročníku.

Foto Magistrát města OstravyFoto Magistrát města Ostravy

Cílem této oblíbené výzvy je nejen ochrana životního prostředí volbou bezemisního dopravního prostředku, ale i zlepšení fyzické kondice účastníků a v neposlední řadě využitím dat, získaných o cestách do zaměstnání, zlepšovat cykloinfrastrukturu ve městě.

Reklama

„Bylo milým překvapením, že i letos, přes nejistou dobu se stále trvajícími protiepidemickými opatřeními a zároveň s nepředvídatelně deštivým a chladným počasím, byla účast opět velmi vysoká. Celkem 1 077 účastníků v Ostravě urazilo úctyhodných 283 tisíc kilometrů na kole a 51 tisíc kilometrů pěšky. V celkovém součtu Ostrava obhájila 3. místo v republice hned za Prahou a Brnem,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová, která se květnové výzvy také účastnila v týmu společně s primátorem Tomášem Macurou.

Stěžejní pro výzvu je zejména rozměr ekologický – v přepočtu na objem emisí ostravští účastníci „ušetřili“ ostravské ovzduší o 43,42 tun oxidu uhličitého.  Závěrečné vyhlášení se uskutečnilo tradičně v prostorách Radniční restaurace v budově Nové radnice.

Město kromě výkonů jednotlivců oceňovalo také týmy. V letošním roce se jich účastnilo celkem 269, z nichž 166 splnilo podmínku pro zařazení do slosování o ceny: alespoň dvě třetiny z realizovaných cest do/z práce museli zvládnout na kole, pěšky nebo jiným ekologickým způsobem. I v tomto roce s ohledem na častou práci z domu bylo možné do systému zaznamenat také další aktivity, například domácí cvičení.

Zvláštní kategorií je vyhlášení Cyklozaměstnavatele roku. Titul v příslušném městě získává firma, která na základě dotazníku nominujícího zaměstnance obdrží nejvyšší bodové ohodnocení.

Hodnocení je rozděleno do čtyř tematických oblastí zaměřených na propagaci jízdy na kole, firemní aktivity, kvalitu, dostupnost a bezpečnost stání pro kola a zázemí, které mají zaměstnanci k dispozici. V rámci 11. ročníku získala titul Cyklozaměstnavatel roku v Ostravě společnost OLTIS Group a.s.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x