Důležitá dopravní tepna v Ostravě je po rekonstrukci

10. listopad 2022  Redakce   Ostrava  576 zobrazení  173 slov

Důležitá dopravní tepna v Ostravě, Bohumínská ulice (II/477, II/647), která prochází centrem krajského města a dopravně ho propojuje s Vratimovem a dálničním přivaděčem silnice D47, je po rekonstrukci.

Ilustrační snímek z Ostravy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Ostravy. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí web Moravskoslezského kraje v tiskové zprávě, stavba byla zahájena letos na jaře a byla rozdělena do dvou částí. Zároveň byly opraveny také čtyři mosty.

Reklama

Stavební práce se prováděly za částečného omezení provozu na komunikaci. Náklady na rekonstrukci, které přesáhly bezmála 120 milionů korun, jsou z 85 procent spolufinancovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z pěti procent ze státního rozpočtu, deset procent půjde z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

"V rámci stavby jsme vyměnili také nevyhovující povrch několika trolejbusových zastávek. Modernizace silnice zahrnovala i výměnu silničního odvodnění, obrub a bezpečnostního zařízení, tedy svodidel, směrových sloupků a dalších. Kromě modernizace silnic jsme zrekonstruovali i čtyři mostní objekty,“ uvedl ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) Tomáš Böhm.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x