Fotbalový Baník Ostrava musí do karantény, dva zápasy se odkládají

19. listopad 2020  Redakce   Ostrava  630 zobrazení  346 slov

Krajská hygienická stanice v Ostravě poslala kvůli výskytu koronaviru u fotbalistů Baníku Ostrava a šíření nemoci v mužstvu slezský tým na deset dnů do karantény.

Městský stadion v Ostravě. Foto: MediaShow.czMěstský stadion v Ostravě. Foto: MediaShow.cz

Ligová fotbalová asociace následně odložila nejbližší dva ligové zápasy Baníku doma se Slováckem a s Libercem.

Reklama

O náhradních termínech zatím nebylo rozhodnuto. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Baník Ostrava měl v neděli 22. listopadu odehrát proti Slovácku utkání 8. ligového kola a o týden později měl rovněž doma přivítat Slovan Liberec.

Problémy s koronavirem postihly ostravský klub už před reprezentační přestávkou. Kvůli pozitivnímu testu vypadli pro vítězný zápas v Příbrami brankáři Jan Laštůvka s Viktorem Budinským a trenér Luboš Kozel s téměř celým realizačním týmem.

Mužstvo vedl dosavadní kouč ostravské rezervy Ondřej Smetana, pod jehož taktovkou Baník Ostrava vyhrál v Příbrami 4:0.

Někteří v čele s trenérem Kozlem se již uzdravili, ale další série preventivních testů, které Baník na vlastní náklady podstupuje, odhalila nově nakažené hráče. Klub přesný počet neuvedl. Do karantény musely i osoby, které byly s pozitivně testovanými v bližším kontaktu.

„Rozhodnutí hygieniků respektujeme. O náhradních termínech se bude jednat," řekl výkonný ředitel Baníku Michal Bělák pro klubový web.

Ostravští fotbalisté jsou po sedmi kolech ligové sezony na 11. místě tabulky. Kvůli výskytu koronaviru v týmech dosud byly v tomto ročníku odloženy čtyři zápasy nejvyšší soutěže.

Vedle nadcházejících dvou utkání Baníku se v původním termínu neuskutečnily duely Slovácka s Příbramí a Českých Budějovic s Bohemians 1905. Zápas v Uherském Hradišti se už dohrál v reprezentační přestávce, kdy domácí Slovácko porazilo Příbram 5:1.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x