Městská nemocnice Ostrava obnovuje svůj vozový park

7. květen 2021  Redakce   Ostrava  1583 zobrazení  261 slov

Městská nemocnice Ostrava (MNO) obnovila svůj vozový park výměnou šesti vysloužilých sanitek za stejný počet nových speciálně vybavených vozů Renault Master. Celková cena zakázky je 7,2 milionu korun.

Sanitky. Foto MN Ostrava  PřílohySanitky. Foto MN Ostrava Přílohy

Cena jednoho vozu činí 1,2 milionu. Sanitky byly uhrazeny z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava.

Reklama

Dodavatel splnil termín zakázky, a tak jsme mohli po nezbytných administrativních krocích sanitky uvést do provozu.  V porovnání s většinou našich vozidel jsou ta nová prostornější, opatřena jednou sedačkou pro pacienty navíc, odvezou jich díky tomu více najednou. Dochází tak nejen k obnově nemocničního vozového parku, ale také k zefektivnění převozů pacientů naší nemocnice,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Sanitní vozidla jsou osazena motory EcoBlue, které byly navrženy ke splnění přísných standardů emisní normy Euro 6, jsou kompletně klimatizována včetně ambulantního prostoru pro pacienty, který je u vozidel dostatečně velký a pacient tak má větší pohodlí při nástupu, výstupu i samotném transportu.

Vybavena jsou dále transportními nosítky, transportním křeslem, dvojsedadlem za kabinou řidiče a sedadlem pro pacienta při vstupu bočními dveřmi. Je v nich také automatický defibrilátor, rozvod kyslíku včetně kyslíkových lahví i držák infuzí. Slouží pro přepravu pacientů z místa bydliště do zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb na území města Ostravy a přepravy do rehabilitačních ústavů na území celé České republiky.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil