Městská nemocnice Ostrava testuje zaměstnance firem a organizací

11. březen 2021  Redakce   Ostrava  1569 zobrazení  570 slov

Městská nemocnice Ostrava má v provozu celkem tři antigenní odběrová místa. Dvě z nich jsou určena pro pravidelné testování zaměstnanců, třetí je pro veřejnost, která se musí k odběru objednat.

Foto Městská nemocnice OstravaFoto Městská nemocnice Ostrava

Reklama
Počet otestovaných se pohybuje od 280 po 400 za den. Antigenní testy jsou prováděny výtěrem z nosu.
„Testujeme pracovníky těch zaměstnavatelů, se kterými má naše nemocnice uzavřenou smlouvu na poskytování pracovně lékařských služeb. Na naši nabídku oslovení zaměstnavatelé reagovali v podstatě okamžitě a v takovém množství, že jsme se rozhodli otevřít obě testovací místa v průběhu dvou dnů. Aktuálně nám zůstaly volné kapacity jen v řádu desítek odběrů, s dalšími potenciálními partnery a případném sestavení mobilního týmu ještě jednáme,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.
Zaměstnanci smluvních partnerů testy podstupují v Antigenním odběrovém centru (AOC) v prostorách dětské lékařské pohotovosti, v současné době je jich téměř pět set. Centrum je k dispozici v pracovní dny od 7 do 14 hodin. První den provozu, ve středu 10. března, bylo provedeno celkem 112 odběrů.
Druhé Antigenní odběrové centrum je umístěno v prostorách ambulancí Dermatovenerologie a je určeno pouze pro zaměstnance Městské policie Ostrava (MPO). Jejich testování začalo dnes a v průběhu týdne nemocnice otestuje přibližně 700 zaměstnanců MPO. I toto centrum je v provozu každý pracovní den od 7 do 14 hodin.

Počet otestovaných se pohybuje od 280 po 400 za den. Antigenní testy jsou prováděny výtěrem z nosu.

„Testujeme pracovníky těch zaměstnavatelů, se kterými má naše nemocnice uzavřenou smlouvu na poskytování pracovně lékařských služeb," uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

"Na naši nabídku oslovení zaměstnavatelé reagovali v podstatě okamžitě a v takovém množství, že jsme se rozhodli otevřít obě testovací místa v průběhu dvou dnů. Aktuálně nám zůstaly volné kapacity jen v řádu desítek odběrů, s dalšími potenciálními partnery a případném sestavení mobilního týmu ještě jednáme,“ dodal ředitel.

Zaměstnanci smluvních partnerů testy podstupují v Antigenním odběrovém centru (AOC) v prostorách dětské lékařské pohotovosti, v současné době je jich téměř pět set. Centrum je k dispozici v pracovní dny od 7 do 14 hodin. První den provozu bylo provedeno celkem 112 odběrů.

Druhé Antigenní odběrové centrum je umístěno v prostorách ambulancí Dermatovenerologie a je určeno pouze pro zaměstnance Městské policie Ostrava (MPO). Jejich testování začalo a v průběhu týdne nemocnice otestuje přibližně 700 zaměstnanců MPO. I toto centrum je v provozu každý pracovní den od 7 do 14 hodin.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.07 hvězdiček / Hodnoceno: 30x