Mezi Dolními Vítkovicemi a Zoo jezdí doubledeckery

3. červen 2021  Redakce   Ostrava  1380 zobrazení  493 slov

Dolní Vítkovice a zoologickou zahradu spojí víkendová výletní linka Dopravního podniku Ostrava.

Doubledecker. Foto Magistrát města OstravyDoubledecker. Foto Magistrát města Ostravy

Patrový autobus na ní začal jezdit v sobotu 5. června. První spoj vyrazil ráno ve tři čtvrtě na devět z Vítkovic, u zoo byl za čtvrt hodiny. Start provozu doubledeckerů byl slavnostní – v Dolních Vítkovicích proběhl křest prvního spoje, na který navázal celodenní rodinný program.

Reklama

U zoo je možno ochutnat speciální „double- deckerovou“ zmrzlinu. Ve vozech bude platit běžný tarif ostravské MHD.

Atraktivní dvoupodlažní autobusy měly mezi oběma nejnavštěvovanějšími turistickými cíli v Ostravě i celém Moravskoslezském kraji jezdit už od loňského července na speciální víkendové lince č 88.

Z důvodu pandemie se zahájení provozu mezi Dolními Vítkovicemi a Zoo Ostrava o rok posunulo. Tyrkysově modré doubledeckery přesto po Ostravě jezdit začaly, a to od 1. listopadu 2020 ve všední dny na lince č. 78.

Primátor Ostravy Tomáš Macura vyzdvihuje u nové autobusové linky hned několik vlastností: „Návštěvníci zoologické zahrady  budou moci v klidu zaparkovat svá vozidla v Dolní oblasti a vychutnat si jízdu a pohled na Ostravu z netradičního nadhledu. Věřím, že to přispěje jak ke zlepšení dopravní situace kolem samotné zoo, tak k dalšímu zvýšení turistického zájmu o obě instituce.“

Trasu linky č. 88 popisuje Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava: „Ostravané budou moci nastoupit na výletní jízdu doubledeckerem na dvou nově zřízených zastávkách: ‚Svět techniky‘ a ‚Bolt tower‘, umístěných v areálu DOV. Přistoupit budou moci ale i kdekoliv na již dobře známých ostravských nástupištích Stodolní nebo Konzervatoř. Cestující se doubledeckerem mohou svézt několikrát v průběhu celého dne, v intervalu 30 minut. Věříme, že jízda doubledeckerem bude pro cestující nejen dobrodružstvím, ale i zážitkem, ve kterém budou moci ocenit komfort unikátních moderních vozů.“

První jízda doubledeckeru bude pokřtěna v sobotu v půl deváté ráno před Velkým Světem Techniky. „Vnímám to jako další krok k návratu do normálních časů. Zase jedeme! Ve Světě Techniky máme navíc dvě nové expozice: Civilizaci, která vznikla za podpory města Ostravy a Man on the Moon (Muž na Měsíci). Poprvé v Česku bude k vidění i naprosto přesná replika skafandru Neila Armstronga,” dodává k programu Tomáš Šiřina, ředitel Dolních Vítkovic.

První vůz vyjede z Dolních Vítkovic směrem k zoo v sobotu 5. června v 8 hodin 44 minut.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x