Na očkovací centrum v Ostravě přispěly i soukromé společnosti

25. březen 2021  Redakce   Ostrava  1686 zobrazení  262 slov

Činnost velkokapacitního očkovacího centra v Ostravě na Černé louce, které je v provozu od 1. března, podpořily materiálními a finančními dary i ostravské firmy.

Foto Fakultní nemocnice OstravaFoto Fakultní nemocnice Ostrava

Rada města rozhodla o přijetí darů od čtyř z nich. Společnosti OKK Koksovny, Ostravské vodárny a kanalizace, BorsodChem MCHZ a Heimstaden Czech přispěly na vybavení a provoz centra finanční částkou v celkové výši 250 tisíc korun a dále movitým darem kamerového systému v obdobné hodnotě. Veškerou výpočetní techniku do očkovacího centra zdarma navíc poskytla další ostravská společnost Autocont.

Reklama

„Velkokapacitní očkovací centrum na Černé louce, které je největším očkovacím místem v celém kraji, vzniklo jako společný projekt města Ostravy, Moravskoslezského kraje, Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Vybudovala jej městská společnost Černá louka,“ řekl primátor Tomáš Macura.

V očkovacím centru na Černé louce už od samotného počátku fungují tři stacionární termokamery s příslušenstvím v hodnotě téměř 250 tisíc korun, které darovaly OKK Koksovny. Slouží k měření teploty klientů při vstupu do očkovacího centra.

„Ochotně jsme se připojili ke zřízení očkovacího centra, protože zdraví je tou nejcennější hodnotou nás všech. Rychlé proočkování ostravského regionu je pro naši společnost stejně důležité jako zdraví našich zaměstnanců,"uvedl mediální zástupce společnosti OKK Koksovny Jindřich Vaněk.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x