Největší dodávka elektrobusů v ČR míří do Ostravy

3. březen 2021  Redakce   Ostrava  1304 zobrazení  243 slov

Čtyřiadvacet elektrobusů včetně dvou rychlonabíjecích stanic - dopo-sud největší zakázka na dodání elektrobusů v České republice, míří do Dopravního podniku Ostrava (DPO).

Foto Magistrát města OstravyFoto Magistrát města Ostravy

Celou tuto flotilu dodá DPO společnost Solaris Bus & Coach. První elektrobusy značky Solaris by mohly Ostravou jezdit už na jaře 2022.  Uvedla to tisková mluvčí dopravního podniku Tereza Šnoblová v tiskové zprávě.

Reklama

Poptávkou po nových elektrobusech DPO posiluje svůj zájem mít v rámci ČR největší podíl ekologických vozidel ve svém parku.

Chceme nejen cestujícím, ale také všem Ostravanům ukázat, že nám záleží na ochraně jejich zdraví, a že se chceme aktivně podílet na zlepšování životního prostředí v regionu. Věříme, že i velikost a rozsah zakázky je důkazem, že Dopravní podnik Ostrava nemá jen vize, ale klade důraz na jejich realizaci," doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Denní dojezd nových elektrobusů činí díky průběžnému nabíjení na smyčkách až 400 kilometrů. Díky rychlonabíjecí technologii nebude nabíjení vozů v průběhu dne trvat déle než 10 minut. Takto nabitý elektrobus pak bude moci ujet vzdálenost do dalšího nabití až 30 kilometrů a nabít jej bude možné během 24 hodin až 12x.

Celková cena dodávky je 420,5 mil. korun. Většina nákladů bude financována z fondu Evropské unie.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 8x