Ostrava dokončila další zajímavé projekty

27. listopad 2020  Redakce   Ostrava  737 zobrazení  461 slov

Celkem šest projektů, které v tomto roce podpořilo město Ostrava z programu zaměřeného na zkvalitnění veřejného prostoru podle představ a se zapojením místní komunity, už je hotovo.

Nové lavičky. Foto: Magistrát města OstravyNové lavičky. Foto: Magistrát města Ostravy

Další tři jsou před dokončením. Realizátorům město letos vyplatilo bezmála dva a půl milionu korun.

Reklama

„Po čtyřech letech, co mají občané možnost zapojit se do tvorby veřejného prostoru kolem sebe prostřednictvím programu „fajnOVY prostor“, se ukazuje, že na počátku byl opravdu dobrý nápad, “ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

„Drobné, velmi originální projekty jsou přehlídkou nápaditosti lidí, kterým záleží na prostředí, ve kterém žijí, kde bydlí nebo kde prostě jen tráví čas. A jsou ochotni se o své nápady nejen podělit, ale také pro ně něco udělat a nadchnout pro realizaci i své okolí, “ pokračovala náměstkyně.

Díky grantu města vzniklo piknikové místo s grilem ve Staré Bělé na pravém břehu řeky Odry, v Hrušově venkovská zahrada podle historického konceptu, nové dětské hřiště ve Svinově,   instalovaly se další originální lavice k posezení u areálu hospice ve Výškovicích.


V Nové vsi hasiči spolu s rybáři vybavili novým mobiliářem okolí tří rybníků Pod Bedřiškou a ve Svinově si obyvatelé bytových domů pořídili vysněný kompostér. Zajímavým a svým pojetím jedinečným nápadem byla oprava několika drobných historických objektů v Hošťálkovicích a ve Slezské Ostravě.


„Zajímavým a svým pojetím jedinečným nápadem spolku Pestré vrstvy byla oprava několika drobných historických objektů v Hošťálkovicích a ve Slezské Ostravě. Byly ve velmi špatném stavu a postupně chátraly, “
uvedla Šebestová.

Čtyři z letos dokončených projektů čerpaly podporu ze třetího ročníku programu vyhlášeného v roce 2019. Čtvrtý ročník dotační výzvy fajnOVY prostor s alokovanou částkou 9 milionů korun byl na období dvou let vyhlášen letos v lednu, své nápady veřejnost posílala zatím ve třech vlnách do konce března, do konce července a do konce října.

Žadatelé o dotaci se mohou také v příštím roce hlásit ve třech vlnách, v té první do 29. ledna 2021. Pro rok 2021 je v programu na podporu projektů podle návrhů veřejnosti 3, 5 milionu korun. Přihlášené projektové záměry hodnotí odborná komise, se kterou mohou žadatelé o svých projektech diskutovat.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x