Ostrava má nové Městské centrum uměleckých terapií Skořápka

12. květen 2021  Redakce   Ostrava  1910 zobrazení  256 slov

V Mariánských Horách v Ostravě skončila výstavba Městského centra uměleckých terapií Skořápka. K mimoškolní výchově uměleckého zaměření začne sloužit na začátku školního roku. Do té doby se ještě upraví jeho zahrada.

Skořápka. Foto Magistrát města OstravySkořápka. Foto Magistrát města Ostravy

Dlouho připravovanou přestavbu město zahájilo vloni v červnu. Po roce bude Skořápka slavnostně otevřena.

Reklama

„Ačkoli projekt, se kterým jsme pracovali, se připravoval řadu let a návrh byl poplatný době, povedlo se nám při stavbě provést ještě dílčí úpravy fasády, které se, věřím, pozitivně promítly do finálního vzhledu objektu,“ uvedla náměstkyně pro investice Zuzana Bajgarová.

Skořápka disponuje cvičnou kuchyní a keramickou dílnou s vypalovací pecí a hrnčířským kruhem, místností se speciální akustikou pro bicí nástroje, muzikoterapii a rytmickou terapii, učebnami pro múzické, výtvarné a rukodělné disciplíny, víceúčelovým zrcadlovým sálem, denním stacionářem pro mentálně postižené děti i výstavními prostorami a kultivovaným místem pro čekající rodiče.

Celý objekt je kompletně bezbariérový. Před budovou je nový komunikační uzel, do objektu se vchází po novém schodišti s krytým vstupem a s přístupovou bezbariérovou rampou.

Na střeše je instalována sestava fotovoltaických panelů, vedle budovy je vystavěno parkoviště. Přestavba přišla na 22,8 milionu korun bez DPH a prováděla ji společnost Intoza, která vyhrála výběrové řízení s šesti účastníky nejlepší nabídkovou cenou.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x