Ostrava nabídne nájemní byty v centru města

12. listopad 2020  Redakce   Ostrava  922 zobrazení  524 slov

První, kompletně zrekonstruované městské domy se stylovým, nájemním bydlením v samotném centru města Ostravy budou k dispozici ještě v letošním roce.

Z Ostravy. Foto: Magistrát města OstravyZ Ostravy. Foto: Magistrát města Ostravy

„Byty v historickém domě v klidné lokalitě Husovy ulice si zájemci prohlédnou v druhé polovině listopadu. V městské památkové zóně v ulici Střelniční pak v prosinci. V první polovině příštího roku nabídku rozšíří byty v městské novostavbě v Janáčkově ulici,“ informovala na on-line tiskové konferenci tisková mluvčí města Andrea Vojkovská.

Reklama

„Nájemní bydlení je stále více vyhledáváno a představuje jeden ze současných trendů moderního bydlení. Rekonstrukcemi historických městských domů se nám daří nejen toto reflektovat, ale současně i naplňovat hned několik strategických cílů města,“ uvedla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

„Rozšiřujeme nabídku kvalitního nájemního bydlení, oživujeme centrum Ostravy, ve kterém přibydou noví rezidenti, a opravené fasády domů výrazně přispějí k estetizaci veřejného prostoru. Věříme, že o nové byty s moderním a účelným uspořádáním ve stylových historických domech bude zájem. První nájemníci by se mohli nastěhovat ještě letos,“ poznamenala Bajgarová.

Historický dům na rohu ulic Husova a Veleslavínova v Moravské Ostravě, jehož přestavba z původně kancelářského objektu odstartovala loni v létě, se kolaudoval na přelomu října a listopadu.


Čtyřpodlažní dům s výtahem disponuje celkem 23 moderními, účelně navrženými byty 2+kk a 3+kk. Součástí rezidence je dvůr s dětským hřištěm.

Vzhledem k aktuální situaci se budou prohlídky bytů konat virtuálně. Ve druhé polovině listopadu nabídne město zájemcům bydlení na Husově. Nájemci budou vybráni obálkovou metodou, své návrhy výše měsíčního nájmu podají v zapečetěných obálkách.

Zájemce s nejvyšší nabídkou získá byt k pronájmu za předpokladu, že splní i další stanovené podmínky, například musí prokázat bezdlužnost vůči městu nebo obvodům, musí vyplnit správně žádost a odeslat ji v termínu, stejně jako respektovat minimální částku nájmu stanovenou radou města ve výši 100 korun za m2 podlahové plochy.

„Správa bytů byla svěřena společnosti Černá louka, která bude jejich pronájem zprostředkovávat a nájemcům poskytovat klientský servis. Konkrétní nájemce bude schvalovat rada města,“ doplnil náměstek primátora pro majetek Radim Babinec.

„V letošním roce nabídneme byty ve dvou objektech, v první polovině příštího roku přidáme do nabídky nový bytový dům v Janáčkově ulici. Dohromady se bude jednat o šedesát bytových jednotek, které město nově poskytne pro nájemní bydlení,“
dodal náměstek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 16x