Ostrava oceňuje učitele za jejich práci

29. březen 2021  Redakce   Ostrava  1908 zobrazení  341 slov

Každoročně Ostrava u příležitosti Dne učitelů oceňuje pedagogy, kteří dosahují vynikajících výsledků ve své pedagogické práci a jsou inspirací pro své kolegy.

Ze školy. Ilustrační foto Magistrát města PlzněZe školy. Ilustrační foto Magistrát města Plzně

V letošním roce Komise pro vzdělávání vědu a výzkum posoudila celkem 32 návrhů se jmény pedagogů, kteří působí v ostravských mateřských a základních školách. Ocenění jich získalo deset ve dvou kategoriích.

Reklama

K letos oceněným pedagogům patří PhDr. Jarmila Chlopková, ředitelka MŠ Zámostní ve Slezské Ostravě, která se zasadila o realizaci řady projektů určených na rozvoj a zvýšení kvality předškolního vzdělávání, zejména dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale i dětí nadaných. Zavedla v mateřské škole cizojazyčnou výuku s rodilým mluvčím, její prioritou je rovněž modernizace školních zahrad. Navrhovatelem byl městský obvod Slezská Ostrava.

Člověk na pozici pedagoga u dětí předškolního věku nepotřebuje žádné superschopnosti, ale musí být všestranný, tvořivý, kreativní a hodně hravý – a přesně toto mne na mé práci velmi baví,“ uvedla ředitelka Chlopková.

Ing. Miroslavu Bukovskou, ředitelku ZŠ I. Sekaniny v Ostravě-Porubě, navrhl na ocenění městský obvod Poruba, který si na ní cení přirozenou autoritu, odborné znalosti a vynikající pedagogické a manažerské schopnosti. Škola je pod jejím vedením zapojena do projektů podporujících talentované žáky se zájmem o přírodní vědy, robotiku i programování, při jejichž přípravě a realizaci pedagogové vzájemně spolupracují.

Mgr. Milada Božeková, ředitelka Střediska volného času v Moravské Ostravě, byla navržena Odborem školství a sportu magistrátu města k ocenění za mimořádnou pedagogickou, odbornou a publikační činnost, nadstandardní práci v oblasti zpracování projektů a zapojení do mezinárodních programů, metodickou činnost a prezentaci školského zařízení na veřejnosti.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.05 hvězdiček / Hodnoceno: 20x