Ostrava podporuje výuku cizích jazyků

7. duben 2021  Redakce   Ostrava  1454 zobrazení  325 slov

Ostrava pokračuje v podpoře cizojazyčné výuky. Také v letošním roce uvolní částku ve výši téměř 7,8 milionu korun na projekty podporující výuku cizích jazyků v Ostravě ve školním roce 2021/2022 v mateřských, základních i středních školách.

Škola - ilustrační snímekŠkola - ilustrační snímek

Zájemci mohou žádosti o dotace podávat do 20. dubna.

Reklama

„Rozvoj výuky cizích jazyků patří v oblasti školství k programům s mimořádným významem. I to je důvod, proč částka určená pro tento program nebyla ani v současné situaci snížených příjmů způsobených pandemií krácena a zůstává stejná jako v předchozím roce,“ uvedla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

„Od zaměstnavatelů víme, že absolventi středních škol a učebních oborů i univerzit s dobrou jazykovou vybaveností okamžitě zvyšují svou cenu na trhu práce i šanci získat zajímavé uplatnění. Tomu pomáháme, protože dostatečný prostor pro kariérní růst je jedním ze silných motivů, proč mladí lidé zůstávají po dokončení školy v Ostravě,“dodala Hoffmannová.

Žadateli o dotace z programu jazykového vzdělávání mohou být mateřské, základní a střední školy působící na území města. Minimální poskytnutá výše dotace na jeden projekt je 200 tisíc korun (u mateřských škol 100 tisíc korun), maximální hranice je 500 tisíc.

Přiznané dotace mohou školy použít k částečné nebo plné úhradě nákladů na projekt. Město program vypsalo letos již podesáté, jen za posledních 9 let na něj vydalo celkem 70,4 milionu korun.V loňském roce bylo na posílení výuky cizích jazyků rozděleno 7,76 milionu korun. Z 32 žadatelů jich 31 uspělo. Stejná částka je připravena k rozdělení také pro školní rok 2021/2022.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x