Ostrava pokračuje s finanční pomocí neziskovým organizacím

17. březen 2021  Redakce   Ostrava  1420 zobrazení  250 slov

Ostrava stále přijímá žádosti od neziskových organizací o rychlou jednorázovou pomoc ve výši 20 tisíc korun.

Foto Magistrát města OstravyFoto Magistrát města Ostravy

Určena je ostravským organizacím z oblastí kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky, jejichž existenci ohrozila opatření k omezení šíření koronaviru. Program město vyhlásilo 2. března.

Reklama

„Rada města zatím schválila rychlou pomoc pro 25 neziskovek v celkové hodnotě půl milionu korun. Peníze jsou na účty organizací převedeny nejpozději do týdne od rozhodnutí,“ připomnělanáměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Město od vyhlášení programu obdrželo 42 žádostí. Pětadvacet jich bylo schváleno, jedna byla vrácena k dopracování, jednu stornoval žadatel a patnáct žádostí bylo zamítnuto kvůli nesplnění podmínek výzvy.

Žádosti podaly spolky napříč oblastmi, nejčastěji byly zaměřeny na sport a kulturu, dále na školství a volnočasové aktivity. Příspěvky jsou určeny například na organizaci on-line workshopů k tématu podnikání, on-line kurzy zdravotního cvičení pro ženy samoživitelky anebo na live streamy přednášek a koncertů.

Podporu mohou organizace čerpat na pokrytí mzdových, provozních, administrativních, případně i režijních nákladů nebo na nájem v případě, že jim ho již neodpustil majitel nemovitosti, ve které sídlí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.29 hvězdiček / Hodnoceno: 7x