Ostrava pomůže seniorům nad 80 let s registrací na očkování

14. leden 2021  Redakce   Ostrava  979 zobrazení  742 slov

Město Ostrava podává opět pomocnou ruku seniorům. Od pátku 15. ledna se lidé starší 80 let mohou přednostně registrovat k očkování vakcínou proti nemoci covid-19.

Z Ostravy. Foto Archiv MediaShow.czZ Ostravy. Foto Archiv MediaShow.cz

 

Reklama
Protože ale řada z nich nemá přístup k internetu nebo počítači, nabízí jim město Ostrava a městská policie pomoc s registrací.
„V Ostravě žije přes 12 tisíc seniorů starších osmdesáti let. Věřím, že většina z nich zvládne registraci na očkování sama nebo s pomocí svých blízkých. Uvědomujeme si ale, že ne všichni tuto možnost budou mít. V tom případě mohou využít bezplatnou linku Městské policie Ostrava, kde jim bude při registraci poskytnuta asistence. Tam, kde to bude potřebné, se domluví osobní návštěva doma. Seniorům pak s vyplňováním pomohou přímo v místě bydliště strážníci nebo dobrovolníci z Adry,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.
Zájemci o registraci, kteří si ji nemohou zajistit sami, se mohou od 15. ledna obracet na bezplatnou telefonní linku městské policie 800 199 922.
Pomoc s registrací seniorů nad 80 let je dalším krokem města, které pomáhá lidem v době koronavirové pandemie. V loňském roce zřídila Městská policie Ostrava speciální covidovou linku, na níž občané dostali informace o platných vládních nařízeních, kontakty na odběrová místa a na další potřebná pracoviště.
Občany, kteří si nemohli sami nebo za pomoci příbuzných zajistit nákup základních potřeb, propojili s organizacemi, které jim vše potřebné zajistily. Mezi požadovanými službami bylo také např. nainstalování e-roušky do mobilního telefonu. Město rovněž zřídilo na svých webových stránkách krizový kontakt pro neslyšící občany, aby při kontaktu s úřadem mohli využívat psanou formu projevu.

 

Protože ale řada z nich nemá přístup k internetu nebo počítači, nabízí jim město Ostrava a městská policie pomoc s registrací.


„V Ostravě žije přes 12 tisíc seniorů starších osmdesáti let. Věřím, že většina z nich zvládne registraci na očkování sama nebo s pomocí svých blízkých. Uvědomujeme si ale, že ne všichni tuto možnost budou mít," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

"V tom případě mohou využít bezplatnou linku Městské policie Ostrava, kde jim bude při registraci poskytnuta asistence. Tam, kde to bude potřebné, se domluví osobní návštěva doma. Seniorům pak s vyplňováním pomohou přímo v místě bydliště strážníci nebo dobrovolníci z Adry," sdělil primátor.

Zájemci o registraci, kteří si ji nemohou zajistit sami, se mohou od 15. ledna obracet na bezplatnou telefonní linku městské policie 800 199 922.

Pomoc s registrací seniorů nad 80 let je dalším krokem města, které pomáhá lidem v době koronavirové pandemie.

V loňském roce zřídila Městská policie Ostrava speciální covidovou linku, na níž občané dostali informace o platných vládních nařízeních, kontakty na odběrová místa a na další potřebná pracoviště.

Občany, kteří si nemohli sami nebo za pomoci příbuzných zajistit nákup základních potřeb, propojili s organizacemi, které jim vše potřebné zajistily. Mezi požadovanými službami bylo také např. nainstalování e-roušky do mobilního telefonu.

Město rovněž zřídilo na svých webových stránkách krizový kontakt pro neslyšící občany, aby při kontaktu s úřadem mohli využívat psanou formu projevu.    Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil