Ostrava přispěje na obnovu kulturních památek

5. březen 2021  Redakce   Ostrava  1689 zobrazení  265 slov

Ostrava také letos pomůže majitelům památkově chráněných objektů nebo významných městských staveb s financováním zvýšených nákladů na jejich údržbu, opravy či restaurování.

Foto Magistrát města OstravyFoto Magistrát města Ostravy

O podporu mohou žádat vlastníci městských domů s byty a občanskou vybaveností, staveb určených k sportovnímu a kulturnímu využití a objektů industriálního dědictví.

Reklama

Lhůta pro podávání žádostí je od 8. dubna do 8. června, o přidělení dotací rozhodne zastupitelstvo nejpozději do konce září. V dotačním programu jsou pro letošní rok alokovány 4 miliony korun.

„Jsme si vědomi skutečnosti, že obnova památek s sebou často nese zvýšené náklady. Z našeho dotačního programu proto chceme majitele těchto nemovitostí i nadále podporovat a motivovat k opravám a pomoci tak dalšímu zkvalitňování a rozvoji města, stejně tak, jak se nám to osvědčilo v minulých letech,“ uvedla resortní náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Příspěvek města na jeden projekt může dosáhnout částky od 50 tisíc do 1,5 milionu korun a může pokrýt maximálně polovinu přímých nákladů, zbytek hradí majitel objektu.

Dotovaná oprava či rekonstrukce stavby musí být hotova nejpozději do konce června 2022. Může jít i o zásahy, které majitel nemovitosti zahájil už na začátku letošního roku. Podmínky programu včetně žádosti jsou zveřejněny na webu města zde: https://bit.ly/3qfCCPk.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x