Ostrava rozdělí na sportovních dotacích téměř 130 milionů

15. březen 2021  Redakce   Ostrava  1838 zobrazení  294 slov

Ostrava poskytne na dotacích pro registrované a neregistrované spor-tovce ve věku od 4 do 23 let a také na celkovou podporu vrcholového sportu bezmála 130 milionů korun.

Trénink mladých házenkářek. Foto MediaShowTrénink mladých házenkářek. Foto MediaShow

Úspěšná byla většina žadatelů, která splnila formální kritéria programu.

Reklama

Výše dotace pro jednotlivé organizace byla stanovena podle počtu sportovců, jejich věkové kategorie, druhu sportu a jeho ekonomické náročnosti i objemu finančních prostředků, poskytnutých v předchozím období. Žádosti se vyplňovaly elektronicky, jejich podání se oproti minulosti zjednodušilo.

„Přestože je dnes sport v lockdownu, kluby a spolky dostaly naši podporu, aby měly jistotu, že po návratu k běžnému životu budou mít z čeho pokrýt základní výdaje. Naším hlavním cílem je, aby děti měly kde a s kým sportovat,“ uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová.

„Oproti schválenému návrhu rozpočtu, v němž jsme s ohledem na ekonomickou situaci vyvolanou pandemií krátili všechny možné položky zhruba o deset procent, se nám nakonec podařilo navýšit alokované finanční prostředky na podporu sportu o 1,5 milionu na celkových 129,3 milionu korun,“dodala Hoffmannová.

I přes aktuální snížení daňových příjmů, způsobených už více jak rok se šířící epidemii nemoci covid-19, uvolnilo město Ostrava mezi sportovní kluby na jejich činnost celkem 120,3 milionu korun, určených pro oblasti Tělovýchova a sport a Vrcholový sport.

Město tak v nelehké době podporuje sportovní kluby, aby usnadnilo co nejrychlejší návrat mládeže k pravidelným celoročním aktivitám, jakmile se uvolní současná protiepidemická opatření.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x