Ostrava rozšiřuje akční plán pro sport

25. květen 2021  Redakce   Ostrava  2072 zobrazení  367 slov

Ostrava zaktualizovala svůj akční plán pro sport pro rok 2021.

Městský stadion v Ostravě. Foto Archiv MediashowMěstský stadion v Ostravě. Foto Archiv Mediashow

Jedná se o aktuální ucelený přehled plánovaných investičních a neinvestičních akcí ve vazbě na podporu a rozvoj sportu v Ostravě. Akční plán flexibilně reaguje na potřeby a strategické cíle v oblasti sportu města Ostravy.

Reklama

Dokument vyčísluje předpokládané finanční náklady na výstavbu, rekonstrukci či modernizaci stávající sportovní infrastruktury v rámci  Ostravy, přehled obsahuje také významné sportovní akce konané ve městě  v daném kalendářním roce.

„V rámci tohoto plánu jsou městem v letošním roce připravovány mnohé zajímavé projekty, mezi které patří například sportovní hala Ostrava-Třebovice, workoutová hřiště a ve fázi projektové přípravy jsou třeba i multifunkční sportovní hala v Ostravě či areál Střelnice na ulici Plzeňské," řekla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

"A mezi prioritní projekty, které postupně realizuje SAREZA, jsou zařazeny i rekonstrukce sportovního areálu Poruba I. a II. etapa,“ dodala Hoffmannová.

Tento dokument zahrnuje jak projekty realizované samotným statutárním městem Ostrava, tak projekty realizované jednotlivými městskými obvody a sportovními kluby, a to investiční i neinvestiční projekty. Akční plán obsahuje oblasti, které jsou nadefinovány Strategickým plánem:

  • oblast vrcholového sportu
  • oblast výkonnostního sportu
  • oblast sportu pro všechny

Zařazení investičních projektů do akčního plánu města je v současné chvíli podmínkou pro žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu.

Akční plán je neustále vyhodnocován a fáze projektů sledována.

Celý dokument je zveřejněn na webu města na tomto odkazu: Aktualizace Akčního plánu realizace cílů a opatření Strategického plánu města Ostravy pro sport 2017-2025.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.29 hvězdiček / Hodnoceno: 7x