Porodnice Městské nemocnice Ostrava bude mít další rodinné pokoje

21. červen 2021  Redakce   Ostrava  1522 zobrazení  360 slov

Úpravou části prostor oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava (MNO) vzniknou další dva rodinné pokoje pro novopečené maminky a jejich rodinné příslušníky.

Vavřinec Hradilek s rodinou.Vavřinec Hradilek s rodinou.

Od poloviny srpna budou k dispozici celkem čtyři. O první dva, které nemocnice zprovoznila před rokem, je velký zájem.

Reklama

Vloni v polovině června byly slavnostně uvedeny do provozu první dva rodinné pokoje, které vznikly přeměnou standardních pokojů na lůžkové stanici šestinedělí. Vybaveny jsou stejně jako pokoje, které se aktuálně budují.

„Naším prvním klientem byl před rokem olympijský medailista, úspěšný reprezentant a kajakář Vavřinec Hradílek s partnerkou Lucií a novorozenou dcerou Sárou. Od té doby jsou pokoje nonstop obsazeny. Na základě obrovského zájmu navýšíme jejich počet o další dva, hotové budou o prázdninách,“ uvedl primář oddělení Marek Ožana.

Na nové rodinné pokoje budou přeměněny doposud nevyužité prostory na lůžkové stanici šestinedělí v prvním patře pavilonu H1. Provedeny budou dispoziční a stavební úpravy, nové budou rozvody zdravotechniky a elektroinstalace, pokoje získají nové podlahy, výmalbu i osvětlení.

Pokoje budou po modernizaci vybaveny kuchyňskou linkou s lednicí, mikrovlnnou troubou i varnou konvicí. Dále úložným prostorem pro maminky a jejich doprovod, vysoušečem vlasů, přebalovacím pultem s vaničkou,  jídelním stolem a židlemi, křeslem a pohovkou ke spaní pro rodinné příslušníky. K dispozici v nich bude televize a připojení k wi-fi.

Náklady na realizaci jsou necelých 1,4 milionu korun s DPH. Částka bude uhrazena z Fondu pro rozvoj nemocnice. Cena rodinného pokoje na den je 1250 korun. Porodnice MNO na dobu po porodu nabízí dosud šest nadstandardních a dva rodinné pokoje.

Porodnice v MNO je Intermediárním centrem, které pečuje o vysoce riziková a patologická těhotenství, přijímá rodičky od 31. týdne těhotenství.  Jako neonatologické centrum poskytuje vysoce specializovanou péči rizikovým a patologickým  novorozencům. Po FNO je druhým centrem poskytujícím tuto péči v MSK.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x