Prvním dítětem letošního roku je v Městské nemocnici Ostrava Kryštof

3. leden 2022  Redakce   Ostrava  1733 zobrazení  350 slov

V porodnici Městské nemocnice Ostrava se první dítě letošního roku narodilo 1. ledna 2022 v 9.49 hodin. Kryštof Fasora měl 2860 gramů a 48 centimetrů. Jeho maminka Klára se živí jako chemik – operátor a s partnerem Edou žije v obvodu Ostrava-Dubina.

Foto Městská nemocnice OstravaFoto Městská nemocnice Ostrava

„Porodnici v Městské nemocnici Ostrava mi doporučila má sestra, která už tady dvakrát rodila. Musím říct, že jsem naprosto spokojená. Jak na porodním sále, tak i tady na lůžkovém oddělení se ke mně chovají všichni úplně skvěle. Pokud  Kryštofovi pořídíme sourozence, určitě se sem do porodnice vrátím. S partnerem Edou jsme měli dohodu, zachováme první písmena našich jmen, kluk bude od K podle mě, holčička měla být Ema,“ uvedla maminka prvního dítěte narozeného v porodnici Městské nemocnice Ostrava, Klára Felgenträgerová.

Reklama

Maminka Klára pro sebe a malého Kryštofa převzala dárky od ředitele nemocnice Petra Uhliga, náměstka primátora pro zdravotnictví Zbyňka Pražáka a primáře oddělení Marka Ožany. Kromě krásných květin, to byla dětská kosmetika nebo plyšová hračka pro novorozeného Kryštofa.

V loňském roce se v tamní porodnici narodilo 1323 miminek – 658 chlapečků a 665 holčiček.  Matějové, Tobiášové nebo Emy stále vedou žebříček oblíbených jmen, ale některá miminka dostala i jména méně obvyklá, jako třeba Lotka.

Porodnice MNO neustále vylepšuje vybavení tří porodních pokojů novými relaxačními pomůckami. Jeden porodní pokoj má relaxační a porodní vanu a maminky od loňského roku mohou porodit i do vody.

„Jsme rádi, že vedení nemocnice podporuje naše plány a vize. Proto se dnes můžeme pochlubit nejen deseti nadstandardními a rodinnými pokoji, ale i standardními pokoji na stanici šestinedělí, které zajišťují maminkám i bez příplatku jistou dávku soukromí. Pokoje ve většině případů obsazujeme maximálně po dvou maminkách a každý pokoj má k dispozici samostatné sociální zařízení,“ uvedl primář Ožana.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.61 hvězdiček / Hodnoceno: 71x