Respektovaný trenér František Výborný předává zkušenosti v Porubě

25. říjen 2020  Redakce   Ostrava  511 zobrazení  496 slov

Hokejisté HC RT Torax Poruba skvěle zvládli úvodní část sezony. V klubu působí i šéftrenér František Výborný, který má za sebou velké úspěchy v extralize včetně tří mistrovských titulů s pražskou Spartou.

Hokejisté Poruby na střídačce. Foto Mediashow.czHokejisté Poruby na střídačce. Foto Mediashow.cz

Uznávaný hokejový kouč František Výborný předává svoje bohaté zkušenosti už od loňské sezony trenérům a hráčům prvoligového klubu HC RT Torax Poruba. A právě celek z Ostravy figuruje momentálně v čele tabulky soutěže, která byla v první polovině října přerušena.

Reklama

František Výborný se těší v hokejovém prostředí velkému respektu. Jako hráč získal pět titulů v československé lize v dresu Dukly Jihlava. Z pozice trenéra přivedl pražskou Spartu ke třem triumfům v extralize. Kromě toho působil v Litvínově, Havířově, Pardubicích, Českých Budějovicích a v Mladé Boleslavi.

A také fakt, že část trenérské kariéry strávil i v havířovském klubu, jej přiměla k tomu, aby kývl na nabídku Poruby. Jeho nejbližším trenérským kolegou v porubském hokeji je Martin Janeček.

„S Františkem Výborným jsem poprvé spolupracoval v pražské Spartě, kde jsem byl jedním z jeho tehdejších asistentů. Tehdy jsme přišli do Sparty místo Jiřího Kalouse společně ještě s dalším asistentem Radimem Rulíkem, jenž nyní vede Mladou Boleslav. Když to vezmu globálně, tak to byla pro mě šance velká jako asistenta po příchodu z Havířova. Ve Spartě jsem poznal vrcholový hokej,“ líčí Martin Janeček.

I díky tomu, že se Porubě daří, hodnotí Janeček vzájemnou kooperaci s  Výborným jen pozitivně.
„I když František nechodí na střídačku, jsme s ním v kontaktu i během přestávek v zápasech. Celkově působí jako šéftrenér, poradce, mentor, konzultant. Dá se říci, že zastřešuje práci trenérského týmu. Takhle to máme nastavené. František Výborný se snaží mě i ostatním poradit, aby nám jeho poznatky pomohly,“ vysvětluje Janeček, jak to funguje v Porubě.

Odchovanec prostějovského hokeje, který hrál za několik moravských klubů, už trénoval například kromě zmíněného Havířova i v Opavě a naposledy v Šumperku.

„Bydlím v Ostravě a šel jsem za ambicemi. V Šumperku se nevědělo, kdy se rozjede příprava, byla tam složitá situace. Dal jsem přednost jistotě. Klukům ze Šumperka dál fandím, udělali velký kus práce a postoupili do první ligy,“ říká Janeček o svém bývalém působišti.

Naplno se ale soustřeďuje na Porubu. „Povedla se nám úvodní část sezony. Ještě to tolik neznamená, proto zůstáváme pokorní,“ vystihuje současnost.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x