Sportovní hala v Ostravě přivítá návštěvníky už v červenci

22. červen 2021  Redakce   Ostrava  1045 zobrazení  616 slov

V Nové Bělé v Ostravě byla slavnostně otevřena nová sportovní hala. Dokončena byla již v prosinci loňského roku, covidová pandemie ale znemožnila sportování a otevření tohoto moderního sportovního zařízení bylo odloženo.

Sportovní hala Nová Bělá v Ostravě. Foto Magistrát města OstravySportovní hala Nová Bělá v Ostravě. Foto Magistrát města Ostravy

Veřejnost ji bude moci začít využívat od prvního července. Sportoviště bylo spolufinancováno městem Ostravou, městským obvodem Nová Bělá a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Reklama

„Na sklonku minulého roku jsme zprovoznili multifunkční halu v Krásném Poli, kde roste počet obyvatel, kteří hledají kvalitní podmínky pro bydlení, a také z tohoto důvodu vznikla poptávka po příjemném místě na sportovní vyžití a aktuálně se rozbíhá stavba nové, víceúčelové haly v Třebovicích,“ připomněla náměstkyně Hoffmannová.

V nové hale je univerzální hřiště o rozměrech 30 x 18 metrů, malé hlediště s kapacitou 50 až 100 diváků, skladové prostory, klubovna a sociální zázemí se čtyřmi šatnami. Součástí areálu bude nové parkoviště s 23 místy. Bude v ní možné hrát na profesionální úrovni basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis, rekreačně tenis, házenou, florbal, futsal a další sporty.

Sportoviště bude přes pracovní dny využíváno dopoledne MŠ a ZŠ a seniory, v odpoledních hodinách sportovními kluby např. Volejbalový spolek Ostrava, Tělocvičná jednota Sokol Nová Bělá, Tělovýchovná jednota Sokol Stará Bělá, z.s. atd. Sportovní kluby budou využívat halu i o víkendu pro své zápasy a turnaje. Pro veřejnost bude hala k dispozici ve večerních hodinách (od 18 hodin) v pracovní dny a o víkendu v odpoledních hodinách.

„Jsem velmi rád, že tato stavba v Nové Bělé vznikla, takovéto sportoviště nám zde chybělo a pevně věřím, že přiláká co největší množství obyvatel ke sportování, a to nejen v létě, kdy se dá sportovat i pod širým nebem, ale zejména také v zimním období, což velmi vítáme,“ řekl starosta Nové Bělé Lumír Bahr.

Městský obvod Nová Bělá v současné době připravuje rezervační systém. Než však bude vyroben, tak bude na webových stránkách městského obvodu zveřejněn telefon na správce, který bude halu rezervovat.

Halu postavila společnost Bystroň Group podle dokumentace společnosti Chválek Ateliér s celkovými náklady 53 miliony korun, které spolufinancovalo 26 miliony MŠMT, městský obvod Nová Bělá alokoval 20 milionů a dva miliony na projektovou dokumentaci,  a  statutární město Ostrava přispělo 5 miliony korun.

V říjnu loňského roku byla otevřena také nová sportovní hala v Krásném Poli, na kterou město přispělo téměř 14 miliony korun a která nabízí dvě sportovní plochy, tribuna pro 118 sedících a 60 stojících diváků a samozřejmě i moderní zázemí.

V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele dalšího sportovního zařízení, tentokrát v Ostravě Třebovicích. Tady se připravuje víceúčelová sportovní hala pro volejbal, házenou, florbal, a badminton s tribunami až pro 200 osob. Stát bude v blízkosti Třebovického parku. V přístavbě najdou zázemí sportovci i návštěvníci. Areál bude oplocený, dočká se i nové parkovací plochy. Stavět by se mělo začít v polovině letních prázdnin tohoto roku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x