V mošnovské průmyslové zóně vzniknou nová pracovní místa

11. prosinec 2020  Redakce   Ostrava  984 zobrazení  516 slov

Město Ostrava prodá pozemky v Malé rozvojové zóně v Mošnově společnosti Panattoni za 286 milionů korun bez DPH. Rozhodli o tom ostravští zastupitelé na svém prosincovém zasedání, když vybírali ze dvou předložených nabídek.

Stávající hala v průmyslové zóně v Mošnově. Foto: Město OstravaStávající hala v průmyslové zóně v Mošnově. Foto: Město Ostrava

Vítězný mezinárodní developer využije lokalitu o rozloze téměř 39 hektarů k výstavbě průmyslového parku určeného jak pro standardní provozy distribuce a lehké výroby, tak pro provozy IT, R&D, e-commerce, které splňují současný trend digitalizace a s ním související automatizaci výroby.

Reklama

V nových provozech najde zaměstnání kvalifikovaná pracovní síla z celého Ostravska, investor se zavázal vytvořit minimálně 207 pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou, celkově pak 1932 pracovních pozic. Předpokládá se spolupráce s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava.

„V sousedství Strategické průmyslové zóny Mošnov a Letiště Leoše Janáčka Ostrava vznikne nová kvalitní infrastruktura, která je standardní součástí fungování velkých moderních měst,“ uvedl  ostravský primátor Tomáš Macura.

„Výrobní provozy, které jsou významným zdrojem růstu, technologického pokroku a produktivity doplní kancelářské prostory a plochy pro skladování. Současná pandemická situace jen potvrzuje, jak důležitou roli hrají logistické toky v zásobování nás všech. Zásadní je pro nás rovněž závazek tvorby pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou. Od více jak čtyřmiliardové investice developera očekáváme multiplikační dopad na dodavatelské firmy z Ostravy a okolí a tím i na ekonomický rozvoj města,“ pokračoval primátor.

Impulsem pro prodej pozemků byla nejen skutečnost, že území je pro další rozvoj připraveno (podle platného územního plánu se jedná o zónu lehkého průmyslu), ale také signály investorů, kteří chtějí rozšiřovat své portfolio do Ostravy.

Výhodou lokality ve vlastnictví města je krátká dojezdová vzdálenost cca 25 minut od Ostravy, přímé sousedství mezinárodního letiště, napojení na městskou i regionální hromadnou dopravu, kvalifikovaná pracovní síla v blízkém okolí i silné průmyslové a vědecko-technické zázemí Ostravska. Zpracována je studie napojení zóny na kolejové vedení.  

Společnost na pozemcích postaví novou halu s administrativním, sociálním a technickým zázemím. Hala o rozloze 115 510 metrů čtverečních bude rozdělena do tří částí. Po obvodu areálu bude vysázena izolační zeleň.

Projekt společnosti Panattoni cílí i na využití přátelské k životnímu prostředí, což potvrzuje i uzavíraný kontrakt, který vylučuje těžký nebo chemický průmysl.

Bude usilovat o hodnocení certifikace Breeam New Construction v úrovni excellent. Certifikace objekty posuzuje v deseti různých kategoriích od energie až po vnitřní prostředí.

V Strategické průmyslové zóně Mošnov investoři dosud vytvořili okolo 4 tisíc přímých pracovních míst a proinvestovali celkem 14,6 miliardy korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.1 hvězdiček / Hodnoceno: 20x