V Ostravě se začne stavět nový objekt

4. březen 2021  Redakce   Ostrava  1384 zobrazení  292 slov

Po více než čtyřech letech od zahájení přípravy záměru zastupitelstvo Ostravy rozhodlo o uzavření smlouvy s investorem bytového komplexu Nové Lauby.

Nové Lauby. Foto Magistrát města OstravyNové Lauby. Foto Magistrát města Ostravy

Výstavbu atraktivní rezidence s parkováním a službami v centru Ostravy tak již v dubnu zahájí soukromý investor Sdružení BBB Nové Lauby s.r.o. Novostavba musí být dokončena do tří let. Jeden ze strategických projektů města, jehož cílem je rozvoj nájemního bydlení, oživení centra i dostavba proluk se dostává do další fáze – fáze výstavby.

Reklama

Uvádí to v tiskové zprávě mluvčí města Andrea Vojkovská.

Přípravu projektu Nové Lauby město zahájilo v roce 2016 studií území, následovaly 3 roky práce na získání územního a stavebního povolení, přes dva roky práce na archeologickém průzkumu a souběžně s tím bezmála  rok probíhalo výběrové řízení na investora stavby.

„Nové Lauby jsou strategickým projektem, kterým pokračujeme v kultivaci a rozvoji historického jádra města, tolik postiženého nedostavěnými prolukami a dlouhodobým podfinancováním. Koncept spolupráce města a privátního investora spočívá zjednodušeně v tom, že město připravilo projektovou dokumentaci dle svých potřeb a očekávání. Investor projekt jako celek zrealizuj,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Vítězné sdružení tvoří tři stabilní společnosti z Prahy a Ostravy, BAK, Bystroň Group, a BBP stavby, které se zaměřují na komplexní realizace bytových a hotelových projektů, staveb občanské vybavenosti i obchodních a administrativních center.  Kromě realizace nových projektů provádí i rekonstrukce budov a památkových objektů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x