Vánoce v Ostravě-Porubě budou v omezeném rozsahu

24. listopad 2021  Redakce   Ostrava  2399 zobrazení  487 slov

Na Alšově náměstí v Ostravě–Porubě budou od 5. prosince trhy a uskuteční se i kulturní program. I když ve značně omezeném rozsahu.

Ilustrační snímek Vánoc v centru města. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek Vánoc v centru města. Foto MEDIASHOW

„Mnoho měsíců jsme chystali program vánočního jarmarku. Cílem bylo, abychom si po loňsku, kdy nás svazovala protiepidemická opatření, Vánoce letos jaksepatří užili. Vybrali jsme strom, který rozzáří Alšovo náměstí, pořídili nové světelné dekorace a hlavně připravili program, který měl bavit každý den až do Štědrého dne," uvádí se na webu městské části Ostrava - Poruba.¨

Reklama

Vedle rozsvícení vánočního stromu, které jsme měli na programu 5. prosince, jste se mohli těšit na vystoupení dětí, Česko zpívá koledy, česko-polské dny či dětské zimní kino. Člověk míní, ale covid mění. Vánoce  nebudou v takovém rozsahu, v jakém jsme je chystali,“ sděluje vedení obvodu.

„Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli, že doprovodný program omezíme. Kdybychom ho chtěli zachovat, museli bychom oplotit Alšovo náměstí, a to by zcela zničilo vánoční atmosféru. Touto cestou rozhodně jít nechceme,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Jak tedy bude program vypadat?

„Strom rozsvítíme někdy na přelomu prvního a druhého prosincového týdne. Přesné datum neprozradíme. Víme, že Porubané mají tuto akci rádi, ale opravdu bychom nebyli schopni uhlídat veškerá protiepidemická opatření. Trhy začnou 5. prosince a vedle tradičního vánočního zboží si budou lidé moci zajít třeba na punč nebo něco dobrého," řekla starostka.¨

"Kulturní program jsme se rozhodli pojmout trochu netradičně. Jednou za čas se na náměstí bez předchozího upozornění objeví pouliční umělci, aby potěšili přítomné. Jiná cesta bohužel není možná, ale uděláme vše, abychom Porubany před největšími svátky roku potěšili a zvedli jim náladu. Pokud by se situace změnila, jsme připraveni uskutečnit aspoň některé z připravených akcí,“ dodala  starostka.

Každý rok se Poruba snaží přijít s nějakou novou vánoční výzdobou. Letos jsou to světelné objekty, které se poslední listopadový týden objevily na několika místech obvodu.

Na Alšově náměstí je Srdce pro Porubu a sáňky, menší sáně budou u Duhy a na Francouzské ulici je světelný tunel a lavička. Tradičně se rozzáří i čtyři menší vánoční stromy: u Duhy, na vozovně, u Oblouku a pod kruhovým objezdem Hlavní třídy. Ozdoby se rozsvítí i na veřejném osvětlení Hlavní třídy a u Duhy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.23 hvězdiček / Hodnoceno: 35x