Začal nový školní rok. Jaký bude v Ostravě?

1. září 2021  Redakce   Ostrava  1281 zobrazení  426 slov

V tomto školním roce by mělo 55 ostravských základních škol zřizovaných městem navštěvovat více než 21 633 dětí, u zápisu do prvních tříd jich letos bylo 2 836.

Foto Magistrát města OstravyFoto Magistrát města Ostravy

V minulém roce byl celkový počet žáků 22 800 a prvňáčků bylo o něco méně než letos – 2 545. Do mateřských škol bude chodit 8 040 dětí. A také v letošním roce bude město Ostrava nadále podporovat děti, žáky a studenty ve vyhlašovaných dotačních titulech.

Reklama

„Rozvíjení talentu a vloh už od útlého věku je nejen dobrou věcí, ale také svého druhu investicí, která se vyplatí. Nadšené děti se zájmem o konkrétní obory mají větší chuť učit se a objevovat. Pokud jejich talenty včas podchytíme a správně nasměrujeme, bude to vítězná situace pro všechny strany," řekla Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy.

"Peníze je možné čerpat pro opravdu široký okruh aktivit, ať už se týkají mateřského, základního, středního či vysokého školství.  Od náročných vědeckých projektů, přes různé oborové soutěže až po přípravu odborníků, chybějících na pracovním trhu,“ dodala  Hoffmannová.

Odbor školství a sportu reagoval na aktuální potřeby škol a školských zařízení a aktualizoval Program na podporu rozvoje kvality školství. Je zaměřen zejména na finanční podporu vzdělanosti děti a žáků na území statutárního města Ostravy včetně podpory doučování žáků a dalších vzdělávacích aktivit s cílem zvýšit kvalitu školství.

Žadatelem mohou být mateřské, základní a střední školy, školská zařízení zájmového vzdělávání a právnické osoby neziskového charakteru se sídlem na území SMO.

Peněžní prostředky jsou určeny k financování celoročních i jednorázových vzdělávacích aktivit, významným akcím celoměstského charakteru, mezinárodní spolupráce pro děti mateřských, základních a středních škol, vzdělávacích aktivit zaměřených na doučování žáků základních škol, podporu řemesel v mateřských a základních školách a vzdělávací aktivity knihoven realizované základními školami a příspěvkovými organizacemi města. Předpokládaný objem peněžních prostředků na rok 2022 je 6,120 milionů korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x