Děti chrání speciální nátěr zdí

19. březen 2021  Redakce   Plzeň  850 zobrazení  265 slov

V Plzni nyní pečuje o děti zdravotníků, záchranářů, hasičů a policistů 31. základní škola. Jedna ze tříd, v níž se tyto děti shromažďují a tráví hodně času, byla ošetřena aplikací speciálního nanotechnologického nátěru na stěny a strop.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Technologie má schopnost likvidovat nejen viry, bakterie, alergeny a plísně, ale také veškeré výpary těkavých látek z dezinfekcí a úklidových prostředků.

Reklama

„Jde o český patent používaný ve zdravotnictví u nás i ve světě. Vyučující si chválí i další z efektů této technologie, a to sice likvidaci pachů. Děti tak mají nejvyšší možnou ochranu, kterou lze v současnosti na trhu získat,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

V 31. základní škole se pedagogové, vychovatelé i ostatní pracovníci po celý den starají o děti, jejichž rodiče vykonávají náročné povolání a v době pandemie onemocnění covid-19 pracují v první linii. V současné době do školy dochází v průměru 60 dětí denně.

Během výuky dětem v počítačové učebně asistují pedagogové, kteří jsou připraveni pomoci s učením i s nimi řešit technické problémy. Po skončení výuky se školáci věnují vypracování úkolů. Kromě oběda pro ně škola zajišťuje i dvě svačiny a pití na celý den.

Vše je zdarma, náklady na stravu hradí Plzeňský kraj. Ve volném čase si mohou děti půjčit společenské hry, podívat se na filmy, věnovat rukodělné či výtvarné činnosti nebo pobývat na čerstvém vzduchu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil