Do Plzně se vrací festivaly zaměřené na technologie Dronfest a Inovujeme Plzeň

23. červen 2021  Redakce   Plzeň  968 zobrazení  494 slov

Vzhledem k příznivému vývoji situace spojené s onemocněním covid-19 se Plzeň vrací k pořádání oblíbených a veřejností hojně navštěvovaných festivalů.

Dronfest v PlzniDronfest v Plzni

Festival pro studenty a inovátory Inovujeme Plzeň se uskuteční v termínu 30. září až 1. října, navazovat bude Dronfest, festival bezpilotního létání, který organizátoři připravují na první říjnový víkend. Vstupné na obě akce je tradičně zdarma.

Reklama

„Oba výše zmíněné festivaly mají za cíl popularizovat technologie, přiblížit je široké veřejnosti a ideálně podnítit u dětí a mladých lidí zájem o studium technických oborů. Věříme, že si je lidé užijí a načerpají energii z toho, že se znovu můžeme setkávat a sbírat nové zážitky,“ řekl primátor Plzně Martin Baxa.

Festivaly pořádá městská organizace Správa informačních technologií města Plzně. Podle organizátorů se lidé mohou těšit na zajímavý program. První z festivalů, Inovujeme Plzeň, si podle nich užijí hlavně studenti a lidé, které zajímají technologie budoucnosti.

„Jde o největší setkání inovátorů v západočeské metropoli, sejdou se zde kapacity v oblasti technologií a umělé inteligence, chybět nebudou zajímavé přednášky, představí se řešení pro chytrá města, návštěvníci se seznámí s univerzitním výzkumem a podobně. Věříme, že zejména pro technicky zaměřené studenty se může tento festival stát místem, kde potkají své budoucí zaměstnavatele,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Kromě programu pro veřejnost bude součástí akce také konference Smart City, na níž město představí zástupcům podnikatelského sektoru svůj unikátní ekosystém na podporu technického vzdělávání a podnikání v inovativních oborech.

Na festival Inovujeme Plzeň pak naváže první říjnový víkend, tedy 2. a 3. října, Dronfest, unikátní festival bezpilotního létání.

Lidé se navíc už nyní mohou hlásit do oblíbených soutěží, které se s Dronfestem pojí – FotkaFilm o nejlepší video a fotografii z dronu a DronApp, soutěž pro studenty do 30 let, kteří se zajímají o bezpilotní letadla. Soutěžit je možné s nápadem nebo již hotovým projektem, jenž nalezne využití v oblasti bezpilotního létání. Může jít například o aplikaci, konstrukční nebo inovační řešení, design a tak dále.

Více informací je k dispozici na webových stránkách jednotlivých akcí, a to www.inovujemeplzen.cz a www.dronfest.cz. Aktuality budou organizátoři zveřejňovat také na facebookových událostech. Vstupné na oba festivaly je zdarma.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x