Důležitá evropská kvalifikace počátkem listopadu v Plzni nebude

28. říjen 2020  Redakce   Plzeň  759 zobrazení  425 slov

Plzeň měla být dějištěm důležitého prvního zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy házenkářů. Utkání českého národního týmu s Faerskými ostrovy se ale 4. listopadu neuskuteční.

Házená, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comHázená, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Plzeň měla být 4. listopadu dějištěm úvodního zápasu kvalifikace mistrovství Evropy házenkářů s Faerskými ostrovy. Neuskuteční se nejen první utkání, ale ani odveta na soupeřově půdě. Evropská federace EHF odložila duely na neurčito, v úvahu připadá až leden.

Reklama

„Už 16. října jsme podali ministerstvu zdravotnictví prostřednictvím Národní sportovní agentury (NSA) žádost o výjimku pro uskutečnění společné přípravy českého týmu,“ uvedla pro svazový web generální sekretářka Šárka Drozdová.

„Příprava  měla pro hráče z českých soutěží začít 28. října, další členové týmu, kteří působí v zahraničí, se měli připojit 2. listopadu. Přes veškerou snahu a spolupráci NSA však nebyla tato výjimka udělena, rozhodnutí ministerstva jsme obdrželi až v úterý," podotkla Drozdová.

Kvůli opatřením proti šíření covidu-19 je v Česku zakázán trénink sportovních týmů ve vnitřních prostorech, profesionálové se mohou připravovat pouze venku. Komplikací byl také fakt, že celkem 12 nominovaných hráčů působí v německých soutěžích.

„Nemůžeme do vnitřních prostorů, hráči působící doma už tři týdny netrénují, což je problém nejen po stránce jejich připravenosti na utkání, ale především je to zdravotní riziko. Za situace, že nemůžete trénovat, nedává sehrání mezinárodního utkání žádný smysl," řekl pro svazový web jeden z dvojice českých trenérů Jan Filip.

Házenkáři měli dvěma zápasy s outsiderem z Faerských ostrovů rozehrát evropskou kvalifikaci o účast na šampionátu v roce 2022. Další duely se zbylými účastníky čtyřčlenné skupiny Ruskem a Ukrajinou jsou v plánu až na jaře příštího roku.

Zápasy s Faeřany by se mohly odehrát na začátku ledna před odjezdem českého týmu na mistrovství světa do Egypta. "Termín teprve budeme řešit. Pro nás by asi lednový termín byl přijatelný. Trochu by nám to možná narušilo původní plány přípravy na mistrovství světa, ale v podstatě jakékoliv plánování je teď stejně složité," uvedl Filip.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x