Hokejová Plzeň znovu prokazuje vysoký standard

8. listopad 2020  Redakce   Plzeň  395 zobrazení  638 slov

V popředí českého klubového hokeje se pohybuje Škoda Plzeň. Tým má svém kontě kromě titulu i bronzové medaile z extraligy a také v této sezoně předvádí kvalitní hokej.

Zimní stadion v Plzni. Foto: MediaShow.czZimní stadion v Plzni. Foto: MediaShow.cz

Vysokou laťku výkonnosti si v posledním desetiletí udržují hokejisté Škody Plzeň. Od zisku mistrovského titulu v roce 2013 získali v dalším období i tři bronzové medaile v extralize. A ve stejném trendu jako v minulé, nedohrané sezoně, pokračují i v současném, naprosto nestandardním ročníku nejvyšší soutěže.

Reklama

Plzeňští dosud odehráli sedm zápasů a figurují v čele průběžného pořadí v tabulce. Extraliga je momentálně poznamenána tím, že jednotlivé celky mají nestejný počet absolvovaných zápasů. A díky různým dohrávkám by se měly do tabulky postupně promítnout další bodové zisky extraligových účastníků.

Škoda Plzeň se opírá o špičkové hráče. Nejužitečnějším hokejistou extraligy bývá často označován Milan Gulaš. Údernou sílu mužstva tvoří v první útočné formaci společně ve dvojici s Tomášem Mertlem. A tak ani nepřekvapuje, že oba vládnou i aktuálním statistikám v kanadském bodování celé soutěže. Gulaš dal čtyři góly a připsal si šest asistencí, Mertl skóroval dokonce osmkrát a navíc přidal dvě asistence.

Skvělou formu prokazuje Tomáš Mertl. Osm branek v sedmi zápasech, to už je parádní střelecký kousek. Zkušený útočník se blýskl dvěma trefami na ledě Litvínova, kde Plzeň nastoupila po měsíční nucené přestávce v soutěži. Mertl tak plynule navázal na předchozí vydařená představení.

„Jsem rád, že se nám návrat do extraligového kolotoče takhle povedl. I když příprava nebyla optimální, přece jen jsme se dostali do zápasového tempa, “ svěřil se Mertl na klubovém webu.

Odchovanec Českých Budějovic debutoval v extralize jediným startem už v sezoně 2003/2004. Následně se stal pevnou součástí celku HC České Budějovice, hrál i za klub pod názvem Mountfield České Budějovice. Po přesunutí extraligové licence do Hradce Králové hájil barvy tamního týmu HK Mountfield Hradec Králové.

Mertl si ve dvou obdobích vyzkoušel i angažmá v Medveščaku Záhřeb, hrajícího tehdy Kontinentální hokejjvou ligu. V sezoně 2017/18 se stal Mertl už v dresu Škody Plzeň nejlepším extraligovým střelcem. Další rok strávil znovu v Kontinentální hokejové lize v čínském klubu Kunlun. Po návratu do Plzně navázal na spolupráci s Gulašem.

Plzeňští trenéři si na Mertlovi cení nejen efektivní koncovku, ale i celkový přínos pro tým. „To, že dává góly, je nejvíc sledovaný ukazatel, jenže Tomáš Mertl je velmi platný i při mezihře, kombinaci a souhře, “ vypíchl přednosti kanonýra jeden z trenérů Jiří Hanzlík.

Tandem Gulaš-Mertl je postrachem soupeřů. „Jestliže se dostají do brejku, těžko se jim dá zabránit ve skórování, “ všiml si například vítkovický kouč Mojmír Trličík.

„Ani nám se nepodařilo eliminovat jejich součinnost na ledě. A proto jsme proti Plzni neuspěli, “ přidal se litvínovský trenér Vladimír Országh. Třebaže slovenský kouč působí v české extralize teprve několik měsíců, dobře věděl už z dřívějška o kvalitách plzeňských tahounů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.28 hvězdiček / Hodnoceno: 25x