Hokejová Plzeň znovu prokazuje vysoký standard

8. listopad 2020  Redakce   Plzeň  887 zobrazení  638 slov

V popředí českého klubového hokeje se pohybuje Škoda Plzeň. Tým má svém kontě kromě titulu i bronzové medaile z extraligy a také v této sezoně předvádí kvalitní hokej.

Zimní stadion v Plzni. Foto: MediaShow.czZimní stadion v Plzni. Foto: MediaShow.cz

Vysokou laťku výkonnosti si v posledním desetiletí udržují hokejisté Škody Plzeň. Od zisku mistrovského titulu v roce 2013 získali v dalším období i tři bronzové medaile v extralize. A ve stejném trendu jako v minulé, nedohrané sezoně, pokračují i v současném, naprosto nestandardním ročníku nejvyšší soutěže.

Reklama

Plzeňští dosud odehráli sedm zápasů a figurují v čele průběžného pořadí v tabulce. Extraliga je momentálně poznamenána tím, že jednotlivé celky mají nestejný počet absolvovaných zápasů. A díky různým dohrávkám by se měly do tabulky postupně promítnout další bodové zisky extraligových účastníků.

Škoda Plzeň se opírá o špičkové hráče. Nejužitečnějším hokejistou extraligy bývá často označován Milan Gulaš. Údernou sílu mužstva tvoří v první útočné formaci společně ve dvojici s Tomášem Mertlem. A tak ani nepřekvapuje, že oba vládnou i aktuálním statistikám v kanadském bodování celé soutěže. Gulaš dal čtyři góly a připsal si šest asistencí, Mertl skóroval dokonce osmkrát a navíc přidal dvě asistence.

Skvělou formu prokazuje Tomáš Mertl. Osm branek v sedmi zápasech, to už je parádní střelecký kousek. Zkušený útočník se blýskl dvěma trefami na ledě Litvínova, kde Plzeň nastoupila po měsíční nucené přestávce v soutěži. Mertl tak plynule navázal na předchozí vydařená představení.

„Jsem rád, že se nám návrat do extraligového kolotoče takhle povedl. I když příprava nebyla optimální, přece jen jsme se dostali do zápasového tempa,“ svěřil se Mertl na klubovém webu.

Odchovanec Českých Budějovic debutoval v extralize jediným startem už v sezoně 2003/2004. Následně se stal pevnou součástí celku HC České Budějovice, hrál i za klub pod názvem Mountfield České Budějovice. Po přesunutí extraligové licence do Hradce Králové hájil barvy tamního týmu HK Mountfield Hradec Králové.

Mertl si ve dvou obdobích vyzkoušel i angažmá v Medveščaku Záhřeb, hrajícího tehdy Kontinentální hokejjvou ligu. V sezoně 2017/18 se stal Mertl už v dresu Škody Plzeň nejlepším extraligovým střelcem. Další rok strávil znovu v Kontinentální hokejové lize v čínském klubu Kunlun. Po návratu do Plzně navázal na spolupráci s Gulašem.

Plzeňští trenéři si na Mertlovi cení nejen efektivní koncovku, ale i celkový přínos pro tým. „To, že dává góly, je nejvíc sledovaný ukazatel, jenže Tomáš Mertl je velmi platný i při mezihře, kombinaci a souhře,“ vypíchl přednosti kanonýra jeden z trenérů Jiří Hanzlík.

Tandem Gulaš-Mertl je postrachem soupeřů. „Jestliže se dostají do brejku, těžko se jim dá zabránit ve skórování,“ všiml si například vítkovický kouč Mojmír Trličík.

„Ani nám se nepodařilo eliminovat jejich součinnost na ledě. A proto jsme proti Plzni neuspěli,“ přidal se litvínovský trenér Vladimír Országh. Třebaže slovenský kouč působí v české extralize teprve několik měsíců, dobře věděl už z dřívějška o kvalitách plzeňských tahounů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.28 hvězdiček / Hodnoceno: 25x