Jedna z plzeňských ulic dostane nový asfaltový povrch

28. červen 2022  Redakce   Plzeň  875 zobrazení  291 slov

Během července nechá Správa veřejného statku města Plzně opravit povrch vozovky s přilehlými parkovacími stáními v Komenského ulici v Plzni. Stavba bude provedena po částech za úplné uzavírky pro dopravu. Firmě ROBSTAV k.s. za ni zaplatí 6,5 milionu korun včetně DPH.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Vozovka v Komenského ulici je už v havarijním stavu. Asfalt je popraskaný, jsou v něm propadliny a tvoří se výmoly. Komunikaci je nutné opravit. V rámci stavby tak bude ofrézován živičný kryt a poté bude provedena recyklace jeho podkladu za studena na místě.

Reklama

Poté bude položen nový kryt, firma vyrovná obruby vozovky a opraví přilehlá parkoviště. Nakonec bude obnoveno původní vodorovné dopravní značení.

Oprava Komenského ulice je rozdělena na tři úseky a bude probíhat postupně. Doba provádění stavby byla stanovena na 60 dní, nicméně zhotovitel se zavázal tuto dobu zkrátit o více než polovinu.

Stavba je rozdělena na dvě etapy. V té první, která začne 29. června, bude postupně opravena část Komenského ulice od ulice Spojenců až po poslední křižovatku před křížením s Lidickou, v té druhé, která má skončit 24. července, pak zbývající část Komenského od ulice Spojenců až ke Studentské,“ vysvětlil Milan Archman ze Správy veřejného statku města Plzně, který má stavbu na starosti.

Současně nechá Městský obvod Plzeň 1 vybudovat 12 parkovacích míst před 87. MŠ v Komenského ulici.

Opravovat se bude jen průjezdná část Komenského ulice. Účelové komunikace, které jsou její součástí a na průjezdnou komunikaci navazují, se opravovat nebudou. Během stavby budou však v určitou dobu nepřístupné. Řidiči tak budou muset svá auta přeparkovat nebo je během uzavírky vjezdu na danou část komunikace nepoužívat.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x