Klasickou úřední desku nahradila Plzeň elektronickou

29. červen 2021  Redakce   Plzeň  813 zobrazení  272 slov

Plzeň pořídila elektronickou úřední desku, zjednoduší se tak proces zveřejňování dokumentů, sníží se produkce odpadu papírů a pro občany budou zveřejňované informace přehlednější.

Z Plzně. Foto Magistrát města PlzněZ Plzně. Foto Magistrát města Plzně

Elektronická deska neboli interaktivní dotykový panel, který nahradil starou klasickou papírovou úřední desku před budovou ve Škroupově ulici 5, současně nabízí i data ke kvalitě ovzduší z meteostanic na území města.

Reklama

Novinka začne fungovat od 1. července 2021, už nyní jsou obě obrazovky v plném provozu.

Podle radního pro oblast Smart Cities a podpory podnikání Vlastimila Goly město zakoupilo dva kusy interaktivních panelů, kromě elektronické úřední desky také interaktivní tabuli k propagaci městských projektů.

„Velikost panelů je 55 palců, připojeny jsou na optickou síť města, celkové pořizovací náklady činily 170 tisíc korun, software zajistila naše Správa informačních technologií města Plzně,“ uvedl Vlastimil Gola.

Na elektronické úřední desce se nachází všechny dokumenty, které podléhají zveřejnění.

Rozděleno je to jako v dálkovém přístupu k úřední desce na webu města, tedy na dokumenty „vlastní“ vzniklé z činnosti Magistrátu města Plzně a „cizí“, tedy dokumenty, které úřadu ke zveřejnění na základě nějakého právního předpisu zasílají jiné instituce, jako jsou například soudy, exekutoři a podobně.

Díky moderní novince odpadne povinnost zveřejňovat za každého počasí papíry na nástěnku, vše bude dostupné v elektronické podobě. Lidé snáze najdou informace, budou mít možnost zvětšovat si text dokumentu, nalézt přílohy v plném znění.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x