Město poděkovalo Viktorii Plzeň za zisk titulu

23. červen 2022  Redakce   Plzeň  628 zobrazení  407 slov

Za získání nejvyššího titulu v tuzemské fotbalové lize a reprezentaci západočeské metropole v České republice i zahraničí poděkovalo vedení města Plzně hráčům i vedení klubu FC Viktoria Plzeň.

Fotbalový tým Viktorie Plzeň na plzeňské radnici, zcela vpravo hlavní trenér Michal Bílek. Foto Magistrát města PlzněFotbalový tým Viktorie Plzeň na plzeňské radnici, zcela vpravo hlavní trenér Michal Bílek. Foto Magistrát města Plzně

Při slavnostním setkání v obřadní síni plzeňské radnice předali primátor Pavel Šindelář a jeho náměstek David Šlouf zástupcům klubu symbolický šek ve výši 300 tisíc korun, který představuje finanční dotaci pro Viktorii Plzeň – fotbal, z. s., na podporu mládežnických družstev plzeňské Viktorie.

Reklama

FC Viktoria Plzeň získala v letošním ročníku Fortuna ligy svůj šestý mistrovský titul a celkově je druhým nejúspěšnějším klubem v republice v počtu získaných vítězství.

„Děkuji za milé přivítání v těchto prostorách plzeňské radnice. Jsem velmi rád, že za uplynulých 11 let jsem zde při přijetí vždy po získání titulů ani jednou nechyběl. Nesmírně si vážím toho, že společně můžeme oslavit šestý, troufám si říct nejtěžší titul, který jsme získali. Nebylo by to určitě možné bez podpory, kterou nám město Plzeň poskytuje,“ řekl generální ředitel klubu Adolf Šádek a předal primátorovi dar – velkoformátový obraz složený z fotografií hráčů a představitelů FC Viktoria Plzeň.

„Podpora se projevuje v několika oblastech. Ať už jde o dostavbu fotbalového stadionu nebo vznik fotbalové akademie, kde mohou naše děti trénovat a rozvíjet svůj talent. V létě uděláme vše pro to, abychom Plzeň dál hrdě reprezentovali a abychom do Plzně vrátili evropské poháry,“ dodal Šádek.

Při slavnostním setkání promluvil také kapitán hráčů Lukáš Hejda. Ten potvrdil slova Adolfa Šádka, že zisk tohoto titulu byl zatím v historii klubu nejtěžší. „Moc se s námi v sezoně nepočítalo, o to cennější pak bylo vítězství, kterého jsme dosáhli. Naším dalším cílem je hrát poháry, dostat se do Ligy mistrů je pro nás velká výzva,“ doplnil Lukáš Hejda.

Hráči FC Viktoria Plzeň v červenci sehrají tři předkola evropských pohárů. Podle výsledků jednotlivých zápasů se může klub zařadit do Ligy mistrů, Evropské nebo Konferenční ligy UEFA.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x