Městský sportovní areál v Plzni už slouží klubům i veřejnosti

12. červenec 2021  Redakce   Plzeň  1021 zobrazení  494 slov

Moderní sportovní areál Prokopávka v Plzni - Bolevci už mohou lidé využívat ke sportovním aktivitám a zážitkům.

Z otevření areálu Prokopávka. Foto Magistrát města PlzněZ otevření areálu Prokopávka. Foto Magistrát města Plzně

Město jej slavnostně otevřelo za přítomnosti členů rady města, vedení obvodu, zhotovitele stavby i zástupců TJ Lokomotiva, která areál provozuje. Rekonstrukce celého sportoviště za více než 200 milionů korun bez DPH začala v září 2019, to nyní poskytuje komplexní nabídku aktivit pro sportovní kluby i veřejnost.

Reklama

Vznikla zde nová sportovní hala, malá tělocvična a ubytovací zařízení s restaurací. Ve vnějších prostorách prošlo revitalizací fotbalové hřiště s umělým travním povrchem, město vybudovalo zcela novou in-line dráhu, parkoviště i rampu pro pěší a vozíčkáře.

„Město Plzeň dlouhodobě podporuje sport v regionu a kompletní revitalizace areálu Prokopávka je jednou z možností, jak sportovcům nabídnout další moderní, funkční a plnohodnotné sportoviště s odpovídajícím zázemím. První etapa zahrnovala rekonstrukci tří navzájem propojených budov ubytovny a tělocviční haly a nástavbu dvou podlaží s plochou střechou. Vznikla moderní restaurace, recepce a pokoje ubytovacího zařízení, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost nebo nová malá tělocvična,“ řekl první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce patří oblast sportu.

Podle vedoucí Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně Veroniky Krupičkové, jejíž odbor měl rekonstrukci na starost, trvaly práce 20 měsíců, město převzalo hotovou stavbu od společnosti Metrostav 12. dubna 2021.

„Vybudovalo se také fotbalové hřiště s hrací plochou 70 x 105 metrů, čtyři metry široká a 302 metrů dlouhá in-line dráha a parkoviště pro zhruba 60 aut,“ upřesnila Veronika Krupičková.

Provozovatelem sportovního areálu Prokopávka je od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň, město s klubem uzavřelo nájemní smlouvu do konce roku 2033.

„Na Prokopávku se vrací fotbalisté SSC Bolevec a v současné době probíhají jednání o pronájmech sportovní haly a tělocvičny na box. Spuštění hlavního provozu areálu plánujeme na začátek srpna, kdy začínají soustředění a přípravy na dlouhodobé soutěže sportovních klubů,“ řekl za provozovatele TJ Lokomotiva Plzeň její předseda Pavel Froněk.

Ten také věří, že cestu na plzeňskou Prokopávku si najdou i jednotlivé sportovní svazy České republiky za účelem pořádání soustředění a reprezentačních srazů.

TJ Lokomotiva Plzeň má bohaté zkušenosti s provozováním sportovní haly na Slovanech. Ve spolupráci její a města se podařilo kompletně zrekonstruovat a rozšířit celý slovanský areál, který hojně navštěvují profesionální i amatérští sportovci a široká veřejnost.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x