Mimoúrovňová křižovatka spojuje dvě etapy západního obchvatu Plzně

4. září 2022  Redakce   Plzeň  910 zobrazení  312 slov

Od počátku září 2022 mohou řidiči využívat mimoúrovňovou křižovatku v Plzni-Křimicích, která je součástí tzv. západního okruhu kolem Plzně. Křižovatka byla zprovozněna s půlročním předstihem.

Ilustrační snímek z plzeňské silniční dopravy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z plzeňské silniční dopravy. Foto MEDIASHOW

Jedná se o napojení 1. a 2. etapy Městského okruhu, konkrétně silnice II/605 v úseku Chebská ulice. Ve směru od centra Plzně nyní řidiči najedou nově na přemostění Chebské ulice.

Reklama

„Největší změna je v tom, že oproti provizornímu nájezdu z Chebské ulice, který byl umístěn v odbočovacím pruhu před mostem, nyní řidiči most podjíždějí a za ním odbočují vpravo ve směru jízdy. Napojí se tak na vozovku směrem do Skvrňan a na Bory nebo na přivaděč k dálnici D5 na Norimberk či Prahu,“ řekl technický ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraj Martin Vít .

A dodal: „Zatím je samozřejmě možné využívat pouze tento směr, protože pokračují práce na estakádě, která překlenuje nivu řeky Mže a napojuje se na komunikaci vedoucí ke Karlovarské ulici.“

„Celý tento důležitý silniční uzel včetně přemostění vyšel na 100 milionů korun a je to jakási ochutnávka pro řidiče, jak bude celý okruh vypadat. Proto jsme se rozhodli pustit tuto část, přestože byla hotová o půl roku dříve, než byl plán,“ říká náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Podle Pavla Čížka byla stavba náročná rozsahem stavebních prací, prostorem – terénem, kde byla například pokládána estakáda, která se zakládala v údolí řeky Mže, nebo také komplikacemi s lidskými zdroji a nedostatkem některých materiálů na celosvětovém trhu, jako je ocel nebo izolační materiály. Přesto stavba nebude zásadně dražší.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x