„Nováček“ hlásí: Pohyb mezi pavilony je teď komfortnější

22. září 2021  Redakce   Plzeň  873 zobrazení  306 slov

Město Plzeň investovalo více než 25 milionů korun do rekonstrukce spojovacích krčků v areálu Domova pro osoby se zdravotním postižením „Nováček“ a do přístavby skladu a multifunkční místnosti.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Díky tomu mají klienti domova i jeho personál snazší pohyb mezi jednotlivými objekty i vhodné místo ke společnému setkávání.

Reklama

Domov ‚Nováček‘ v Rabštejnské ulici se skládá z pěti pavilonů. Personál musí denně zajistit pohyb klientů mezi nimi, neboť v jednotlivých objektech se nachází například škola, rehabilitace, terapeutické dílny a podobně.

Spojovací krčky nebyly vytápěné, zatékalo do nich, a navíc je mezi jednotlivými pavilony výškový rozdíl, takže cesty spojovacími krčky nebyly v rovině. To vše je díky rozsáhlé rekonstrukci odstraněno a klienti domova i personál mají při pohybu mezi jednotlivými objekty větší komfort.

Vedoucí Oddělení správy Odboru bytového Magistrátu města Plzně Jan Souček upřesnil, že stavební práce realizovala městská organizace Obytná zóna Sylván, započaly loni v červnu a dokončeny byly o letošních letních prázdninách.

„Šlo o celkovou opravu spojovacích krčků včetně jejich základů, nosné konstrukce, střech a navazujících výplní otvorů. Součástí prací byly i nutné přeložky stávajících sítí vedených v podhledu chodeb. Krčky nyní mají zděnou obvodovou konstrukci s kontaktním zateplovacím systémem a v prostoru chodeb s novými okenními a dveřními výplněmi. Střešní konstrukce je tvořena jednoplášťovou pultovou střechou s plechovou krytinou. Objekty jsou osazeny požárními prvky podle nově zpracovaného požárně-bezpečnostního řešení,“ vysvětlil Jan Souček.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x