Občan je pro nás na prvním místě, říká nový primátor Plzně

18. říjen 2022  Redakce   Plzeň  815 zobrazení  238 slov

Novým primátorem města Plzně se stal pětačtyřicetiletý Roman Zarzycký, který uplynulé čtyři roky působil jako první náměstek primátora. Do čela západočeské metropole jej zvolili zastupitelé na ustavujícím zasedání, ze 40 hlasujících zastupitelů získal 31 hlasů.

Magistrát města Plzně. Foto MEDIASHOWMagistrát města Plzně. Foto MEDIASHOW

Za své tři uvolněné náměstky si Roman Zarzycký vybral Pavla Bosáka, Lucii Kantorovou a Aleše Tolara.

Reklama

Za hlavní kritérium úspěšnosti Plzně považuje Zarzycký to, jak se v ní žije jejím občanům.

Je naším stěžejním úkolem vytvořit takové podmínky, aby v Plzni chtěli žít mladí lidé, úspěšní mladí lidé, rodiny s dětmi a senioři. Občan pro nás bude na prvním místě,“ řekl Roman Zarzycký.

„Podařilo se nám utvořit silnou a pevnou koalici, při které si všichni uvědomujeme, že v následujících čtyřech letech máme jedinečnou šanci řídit Plzeň tak, jak jsme před volbami deklarovali. Plzeň totiž změnu po 28 letech skutečně potřebuje. Chceme, aby byla moderním, západoevropským městem, městem bezpečným, chytrým, zeleným, energeticky šetrným a ekonomicky zodpovědným,“ uvedl už před svým zvolením Roman Zarzycký.

Detailní program rozvoje města pro příští čtyři roky představí koalice v programovém prohlášení nejpozději do konce února příštího roku. Za klíčové partnery považuje nový primátor starosty městských obvodů a také Plzeňský kraj.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x