Park za OC Plzeň Plaza se promění

6. prosinec 2021  Redakce   Plzeň  1718 zobrazení  558 slov

Místo, kde se konají větší městské akce jako například Sportmanie Plzeň, projde v příštích měsících změnami.

Ilustrační snímek z centra Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z centra Plzně. Foto MEDIASHOW

Úpravy parku za OC Plzeň Plaza, aby vyhovoval stávající potřebě a aby především poskytl prostor pro setkávání lidí, řeší na základě požadavku Městského obvodu Plzeň 1 Správa veřejného statku města Plzně.

Reklama

Přípravnépráce již začaly, areál se uzavřel pro pěší i cyklisty. První fáze revitalizace skončí v srpnu příštího roku, město Plzeň bude přeměna parku stát téměř 38 milionů korun.

V průběhu nadcházejících měsíců vznikne v lokalitě za OC Plzeň Plaza nový prostor s charakterem parku vhodným jak pro rekreaci, tak pro veřejné akce různorodého charakteru. Vybudují se zde tři nová hřiště, in-line dráha, zázemí pro volnočasové aktivity, grilovací a pikniková sezení nebo herní prvky pro děti.

Nejvýraznějším prvkem se v jeho centrální části stane multifunkční zpevněná plocha nasvícená osvětlovací sestavou vytvořenou na míru. Tato plocha poslouží různorodým akcím, které se v parku budou konat.

„Když přišel první městský obvod s návrhem udělat tady in-line dráhu, byl to podnět zamyslet se nad celkovou koncepcí parku a jeho úpravami, které by lépe vyhovovaly požadavkům na jeho užívání nejen obyvateli města, ale i městem samotným při pořádání větších akcí. Park se nachází v centru města Plzně, chceme z něj vytvořit příjemné místo pro setkávání obyvatel, nová multifunkční plocha v centrální části umožní uspořádat zde koncerty, divadla a další akce pro veřejnost,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Na základě plánovaného rozpočtu byla revitalizace rozdělena do dvou etap. Během té první dojde k revitalizaci zeleně, při které vzniknou nové zelené plochy s trvalkami a stromy.

Bude vysázeno 88 nových vzrostlých stromů. Změní se také síť cest. Ty stávající umožňující průchod a průjezd cyklistům areálem od OC Plzeň Plaza, od Lochotínské lávky a z Lochotínské ulice zůstanou zachovány,“ popsala Jana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně, která má projekt na starost,

V závěru první etapy revitalizace budou do parku osazeny lavičky, odpadkové koše a herní prvky, vše v provedení, které by mělo být nejen estetické, ale i odolné vůči vandalům. Park zůstane jako rovinná travnatá rekreační plocha se stromy solitérními i rostoucími ve skupinách.

V okolní ploše parku budou zachovány některé stávající zpevněné plochy určené pro sport a pořádání různých akcí. Malý amfiteátr bude po obnově sloužit návštěvníkům dál. Okrajové části parku budou vyčištěny od invazivních bylin a náletových dřevin.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.27 hvězdiček / Hodnoceno: 15x