Plzeň bude mít novou vstupní bránu do města

30. březen 2021  Redakce   Plzeň  986 zobrazení  272 slov

V prostranství u postranního vstupu na Hlavní nádraží Plzeň a na nový autobusový terminál vybuduje město Plzeň do konce dubna 2021 nové infocentrum s vyhlídkovou věží, chybět nebudou ani gastro pro-vozy, terasy, zeleň a sociální zázemí.

Z Plzně, stavba. Foto Magistrát města PlzněZ Plzně, stavba. Foto Magistrát města Plzně

Dosavadní neřešený veřejný prostor Sirková – Šumavská se po dokončení stane novou atraktivní bránou do západočeské metropole. Stavba zázemí u Hlavního nádraží bude řešena atypicky – složena bude z modulů. Město také doplní mobiliář dopravních terminálů, jako jsou stojany kol, koloběžek.

Reklama

„Jedná se o dočasnou stavbu občanské vybavenosti. S trvalou zástavbou počítají dlouhodobé územní a rozvojové plány města v horizontu pěti až deseti let. Neutěšený stav území si ovšem vyžadoval mnohem dřívější řešení,“ vysvětlil technický náměstek Pavel Šindelář, do jehož gesce patří odbor investic, který stavbu realizuje.

„Proto jsme ke stavbě zvolili stavební modulový systém, jehož výhoda je snadná montáž a následná možnost změny funkce jednotlivých částí, které lze opětovně využít na jiném místě,“dodal náměstek.

Provozovatelem infocentra bude městská příspěvková organizace Plzeň-TURISMUS, jež provozuje turistické informační centrum na náměstí Republiky vedle historické radnice.

„Naši i zahraniční turisté, kteří přijedou vlakem do Plzně a ve městě se nevyznají, budou moci využít našich služeb hned po svém příjezdu. Při odjezdu se u nás zase mohou zásobit dárky z Plzně, suvenýry a tipy na příští návštěvu,“ uvedla Zuzana Koubíková, ředitelka příspěvkové organizace Plzeň-TURISMUS.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x