Plzeň bude mít nový plavecký bazén, vyhlásila soutěž

7. leden 2022  Redakce   Plzeň  1465 zobrazení  445 slov

Plzeň v prosinci vyhlásila architektonickou soutěž na nový plavecký bazén na Borských polích. Soutěž bude otevřená, jednofázová. Zájemci mohou podávat své návrhy do 21. února 2022, poté se jimi bude zabývat odborná porota.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Nový bazén za zhruba 250 až 300 milionů korun vznikne jako náhrada za zastaralý plavecký bazén v Kozinově ulici v Plzni. Sloužit bude plaveckému klubu, záchranářům i veřejnosti. Uspořádání architektonické soutěže schválili zastupitelé.

Reklama

„Předmětem soutěže je návrh novostavby plaveckého bazénu v lokalitě Borská pole na pozemku, který je v majetku města Plzně. Naším záměrem je, aby ho tvořila bazénová multifunkční a relaxační plavecká hala s venkovními bazény, sportovišti a rekreační plochou,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Kompletní informace o soutěži jsou dostupné na webu: https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0001901/zakazka/479220.

Podle Pavla Šindeláře se jedná o významnou veřejnou stavbu v exponovaném místě, proto bylo logické uspořádat otevřenou architektonickou soutěž.

„Ta dává možnost srovnání různorodých návrhů po všech stránkách projektu. Účastníci soutěže mohou své návrhy podávat do 21. února 2022 a jejich počet není limitovaný. Předpokládané ceny a odměny jsou v hodnotě 3 milionů korun. Těšíme se tak na pestré návrhy, ze kterých pak odborná porota vybere ty nejúspěšnější, kteří splní soutěžní podmínky, zadání,“ dodal technický náměstek.

Samotný pozemek se nachází v těsné blízkosti objektu výzkumného centra NTIS Západočeské univerzity v Plzni u zastávky tramvaje. Vyhlašovatelem soutěže a zadavatelem zakázky je město Plzeň prostřednictvím svého odboru investic.

„Účelem soutěže je nalézt a ocenit návrhy řešení Plaveckého bazénu Borská pole v Plzni včetně vazeb na širší území Západočeské univerzity a tramvajovou trať, které nejlépe splní požadavky zadavatele. Poslední slovo bude mít opět zastupitelstvo, které bude rozhodovat o výsledcích. Poté bude zorganizována veřejná prezentace všech návrhů a zahájeno jednací řízení bez uveřejnění s vítězem soutěže o smluvních podmínkách,“ dodala Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Objekt má být náhradou stávajícího bazénu v Kozinově ulici, který provozuje SK Radbuza Plzeň, z. s. Nový bazén tak bude sloužit celoročně tomuto sportovnímu klubu, ale také záchranářům a veřejnosti.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x