Plzeň dá letos na investice více než 2,5 miliardy korun

26. leden 2022  Redakce   Plzeň  758 zobrazení  299 slov

Plzeň letos hospodaří s rozpočtem cca 6,46 miliardy korun. Výdaje dosahují 8,51 miliardy korun, a právě značná část financí putuje na velké investiční akce.

TechTower. Zdroj: Magistrát města PlzněTechTower. Zdroj: Magistrát města Plzně

Jedna z největších se týká oblasti nových technologií – Plzeň dokončí vědeckotechnický park na Světovaru. Do závěrečné fáze směřuje také vozovna tramvají na Slovanech.

Reklama

V oblasti sportu město dostaví víceúčelovou halu Krašovská nebo vybuduje zázemí tréninkového centra mládeže v areálu stadionu ve Štruncových sadech a Luční ulici. Další peníze půjdou například na revitalizaci území v Zátiší.

Technologické centrum TechTower

V roce 2022 je na stavbu určeno 329,10 milionu korun. Stavba by měla být dokončena v říjnu. Technologický park město buduje na místě bývalého pivovaru na Světovaru. Předmětem přestavby jsou dva objekty – Ležácké sklepy s dvaatřicetimetrovou vodárenskou věží a bývalá správní vila.

Cílem je udržet zajímavé a inovativní technické, technologické a byznysové projekty i startupy ve městě. Do TechToweru bude moci zajít také veřejnost třeba na kávu nebo přednášku. Město navíc získalo dotaci 14 milionů korun na pořízení vybavení pro vědeckotechnický park.

Vozovna Slovany

Jedna z největších investičních akcí v historii Plzeňských městských dopravních podniků by měla být dokončena na konci listopadu. PMDP získaly na rekonstrukci dotace ve výši 720 milionů korun, celková hodnota akce je ve výši 1,7 miliardy korun. Kromě nesrovnatelně vyšší kvality technického vybavení poskytne vozovna nové zázemí pro zaměstnance a bude mít kompletně zelené střechy. Vznikne tak unikátní projekt 13 500 m2 zelených střech.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil