Plzeň dává šanci mladým ze složitého rodinného prostředí

28. červen 2021  Redakce   Plzeň  1131 zobrazení  342 slov

Plzeň upravila velkometrážní byt 11+ 1 pro klienty domu na půl cesty, dává šanci mladým ze složitého rodinného prostředí

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

"V nových prostorech nejvíce oceňuji samostatné pokoje, které mi umožňují vlastní soukromí. Už jsem zde podruhé, a i přesto se mnou mají nesmírnou trpělivost, za což jsem jim vděčný.“ To jsou slova Davida, jednoho z klientů, kteří obývají městský velkometrážní byt o dispozici 11+1 v Palackého ulici v Plzni.

Reklama

Upravit prostory nechala Plzeň a poskytla je do nájmu Středisku křesťanské pomoci. To v nich provozuje dům na půl cesty, v němž nachází zázemí mladí lidé ve věku 18 až 26 let, kteří opouští dětský domov či jinou formu ústavní výchovy, pochází z dysfunkčních rodin, nemají patřičné sociální zázemí nebo se již ocitli na ulici. Dům na půl cesty jim má usnadnit vstup do života. Město do projektu dalo šest milionů korun.

„Ne všichni mladí lidé mají to štěstí, že je při přechodu do dospělosti podpoří rodiče, že mají kvalitní zázemí ze strany svých nejbližších. Právě pro ně je určena služba Střediska křesťanské pomoci, jediná svého druhu v celém Plzeňském kraji. Naše městské prostory poslouží dobré věci a jsem velmi rád, že Plzeň buduje různé formy podpory bydlení tak, aby lidé nekončili na ulici a mohli si vybrat, jak chtějí žít,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

V rámci přestavby byly vytvořeny nové místnosti, bylo nutné vybourat průchody do místností a osadit nové dveře, upravit všechny povrchy zdí a sjednotit výšky podlah. Kvůli velkému hluku z Přemyslovy ulice bylo nutné nainstalovat vzduchotechniku.

Středisko křesťanské pomoci Plzeň službu domu na půl cesty nabízelo dosud v Božkovské ulici.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.08 hvězdiček / Hodnoceno: 12x