Plzeň opraví lávku přes Radbuzu v Českém údolí

6. srpen 2022  Redakce   Plzeň  925 zobrazení  328 slov

Lávka v plzeňském Českém údolí umožňující přejít z Borského parku do chatové oblasti Výsluní se bude opravovat. Dřevěná prkna na mostovce již dožívají a lávka potřebuje novou protikorozní úpravu.

Lávka v Plzni. Foto Magistrát města PlzněLávka v Plzni. Foto Magistrát města Plzně

Během opravy bude lávka uzavřena a pěší budou muset použít k překonání řeky jeden ze sousedních mostů. Oprava za téměř dva miliony korun, kterou zajišťuje Správa veřejného statku města Plzně, by měla trvat měsíc a probíhá od pondělí 8. srpna 2022.

Reklama

„Pro Plzeň, která je důležitým dopravním a železničním uzlem, jsou lávky podobně důležité jako mosty. Snažíme se je udržovat v dobrém stavu, aby byly bezpečné. Při celkovém počtu 62 lávek ve správě města to znamená každý rok nějakou důkladněji opravit. Lávky opravujeme průběžně. Někdy jde jen o menší opravy, jindy o větší zásah, který má lávce zajistit delší životnost,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Stávající lávka přes Radbuzu v Českém údolí s označením PM-030 byla vybudována v roce 2003 a od té doby na ní byla prováděna pouze běžná údržba a drobné opravy. Nyní se dočká větší opravy.

Celá konstrukce bude postupně očištěna tlakovou vodou a nově natřena. Stávající dřevěná mostovka z fošen bude kvůli postupující hnilobě nahrazena dřevěnou mostovkou novou.

Po dobu nutných oprav bude lávka uzavřena. Pěší, případně cyklisté budou nasměrováni na náhradní trasu, která využívá Tyršova mostu. Informace o uzavření a obchozí trase najdou u lávky a na přístupových cestách.
Stavbu bude provádět firma ISKOM, spol. s. r. o. a bude stát 1,94 milionu korun včetně DPH.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil