Plzeň plošně dezinfikuje vnější veřejné prostory

8. březen 2021  Redakce   Plzeň  977 zobrazení  244 slov

Kvůli současné nepříznivé epidemické situaci v Plzni i v celém Plzeňském kraji se začalo v západočeské metropoli s dezinfekcí vnějších veřejných prostor. Spolupracují na tom město Plzeň společně s jednotlivými městskými obvody.

Foto: Magistrát města PlzněFoto: Magistrát města Plzně

Dezinfekci zajišťují prostřednictvím jednotek dobrovolných hasičů i odborných firem; na čištění zejména rekreačních oblastí se podílí Správa veřejného statku města Plzně (SVS MP) využitím svého speciálního parního stroje.

Reklama

„Ohnisková dezinfekce už probíhá na vytipovaných místech v Plzeňském kraji, zorganizovali jsme ji tedy i v Plzni a věříme, že přispěje ke zlepšení nepříznivé situace. Mimo jiné pomocí tohoto opatření dáváme veřejnosti najevo, že je situace skutečně vážná,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Dezinfekční prostředky, zádové rozprašovače i osobní ochranné prostředky zajistil a také se postaral o jejich distribuci Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Odbor rovněž organizuje postup jednotek dobrovolných hasičů při dezinfekci exponovaných míst ve městě, které pomohly mimo jiné vytipovat městská policie, Plzeňské městské dopravní podniky a další subjekty,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Doplnil, že na čištění vytipovaných 33 exponovaných zastávek městské veřejné dopravy si město najalo odbornou firmu, která má k dispozici dezinfekci na bázi nanotechnologií. Dezinfekci bude provádět jednou za 14 dnů.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 9x